Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yemin töreni için geldiği TBMM’de CHP, HDP ve İYİ Parti milletvekillerinin protestosuyla karşılaştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan yemin ettiği sırada CHP, HDP ve İYİ Parti milletvekilleri beklenildiği üzere ayağa kalkmayarak protesto gerçekleştirdi.

Sponsorlu

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel Erdoğan’ın TBMM Genel Kurulunda yapacağı yemin törenine katılacaklarını, ancak salonda ayağa kalkmayacaklarını söylemişti.

24 Haziran seçimleri sonrası yeniden Cumhurbaşkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan TBMM’de yemin ettiği esnada CHP, HDP ve İYİ Parti milletvekillerinin protestosuyla karşılaştı. Erdoğan, İstiklal Marşı’nı okurken CHP, HDP ve İYİ Parti sıralarına baktı.

MHP ise Erdoğan için ayağa kalktı fakat AK Parti sıralarından yapılan alkışlara eşlik etmedi.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel sosyal medyadan yaptığı açıklamada Erdoğan’ın TBMM Genel Kurulunda yapacağı yemin törenine katılacaklarını, ancak salonda ayağa kalkmayacaklarını açıklamıştı.

“TARAFSIZLIĞINI YİTİRMİŞ BİR CUMHURBAŞKANI KARŞISINDA AYAĞA KALKMAYIZ”

Özel açıklamasında, “Yarın Recep Tayyip Erdoğan’ın yemin törenine CHP olarak katılacağız ama ayağa kalkmayacağız. Yargı ve yasamanın yürütme karşısında ayağa kalkması kuvvetler ayrılığına aykırıdır. Bir partinin genel başkanı, tarafsızlığını yitirmiş cumhurbaşkanı karşısında ayağa kalkmayız” demişti.