Vize konusu maalesef ki pek çok vatandaşın yurt dışı seyahatini engellemektedir. Fakat vizesiz gidilebilecek pek çok ülke var. Bu ülkelerden birkaçını sizin için derledik.

Vizesiz gidilebilecek yerler gün geçtikçe artmakta. Bununla beraber vizesiz olarak sadece uçak bileti alıp gidebileceğiniz güzel tatil yerleri alternatifleri de çoğalıyor.

Vizesiz gidilebilecek yerler arasında sınırda vize alarak girebileceğiniz ülkeler de bulunur. Yani uçaktan indikten hemen sonra, havalimanındaki vize gişelerinden kolayca vize alabileceğiniz bazı ülkeler de var.

İşte vizesiz gidebileceğiniz en güzel ülkeler:

Sponsorlu

Arnavutluk

Vizesiz gidilebilen ülkelerden: Arnavutluk

Güney Avrupa’da yer alan Arnavutluk turizm sektöründe pek rağbet görmemiş olsa da bir Akdeniz ülkesi olması nedeniyle gidip görmeniz gereken bir ülkedir.

Diğer tatil ülkelerine göre daha ucuz ve daha az kalabalık bir ülkedir. Ayrıca gezip görebileceğiniz pek çok güzel manzarası vardır.

Bahamalar

Vizesiz gidilebilen ülkelerden: Bahamalar

Bahamalar Amerika kıtasına bağlı bir adadır. Bahamalar’ın coğrafi keşifler tarihinde önemli bir yeri vardır. Kristof Colomb‘un Amerika kıtasında keşfettiği ilk ülkedir.

Bahamalar hiçbir yerde karşılaşamayacağınız mükemmel ötesi bir deniz, tertemiz kumları ve her an güneşli havası ile Atlantik Okyanusu’nun en güzel yerlerinden biridir.

Brezilya

Vizesiz gidilebilen ülkelerden: Brezilya

Brezilya Güney Amerika’da yer almaktadır. ABD’den sonra Amerika kıtasının en kalabalık ülkesidir.

Brezilya eşsiz bir tabiata sahiptir. Birbirinden çeşit ekosistem barındırır. Bunlardan en önemlisi Amazon Ormanları‘dır. Ülke vahşi yaşam açısından oldukça zengindir.

Bitki örtüsü çok gelişmiş olduğundan bir doğa harikasıdır. Doğal yaşamı, yeşilliği seven biriyseniz mutlaka Brezilya’yı gidip görmelisiniz.

Filipinler

Vizesiz gidilebilen ülkelerden: Filipinler

Pasifik okyanusunun batısında yer almaktadır. Dağların tropikal yağmur ormanlarıyla örtülü olması ülkeye eşsiz manzaralar sunmaktadır.

Ülkenin sahip olduğu dağlar, volkanları, mercan resifleri, kireçtaşı mağaraları ve sahilleri ile ziyaretçilerinin fazlasıyla memnun olduğu bir ülkedir.

Venezuela

Vizesiz gidilebilen ülkelerden: Venezuela

Venezuela şirin bir Güney Amerika bölgesidir.

Dünyanın en büyük şelalesi Kerepakupai Meru şelalesi bu ülkedir. Bu şelale eşsiz bir güzelliğe sahiptir. Sadece bunun için bile gidip görülmesi gereken bir ülkedir.

Bunun yanı sıra birbirinden güzel dağları, nehirleri, şelaleleri ve sahilleri olması yönünden oldukça güzel ve gezilesi bir ülkedir.

2017 yılı itibariyle vizesiz gidilebilecek ülkeler;

 1. Arjantin
 2. Bosna-Hersek
 3. Bolivya
 4. Dominik Cumhuriyeti
 5. KKTC
 6. Kosova
 7. Makedonya
 8. Sırbistan
 9. Ukranya
 10. Moldova
 11. Güney Kore
 12. Gürcistan
 13. Japonya
 14. Katar
 15. Kazakistan
 16. Kırgızistan
 17. Lübnan
 18. Malezya
 19. Moğolistan
 20. Singapur
 21. Tayland
 22. El Salvador
 23. Kolombiya
 24. Kosta Rika
 25. Paraguay
 26. Peru
 27. Şili
 28. Uruguay
 29. Fas
 30. Madagaskar
 31. Senegal