Bloomberg’in haberine göre Yahoo, 5 milyar dolara Verizon’a dahil olacak.

2016’nın ikinci çeyreğindeki istatistiklerine göre gelecek vaad eden, ancak hala kendine bir alıcı bekleyen Yahoo, sonunda aradığını bulmuş olabilir. Bloomberg ve Recode’de ortaya atılan bir iddiaya göre Yahoo yaklaşık 5 milyar dolarlık bir fiyat ile Verizon’a dahil olacak ve Verizon, Yahoo’nun yeni sahibi olacak. Gelen haberlere göre ortada henüz net bir anlaşma yok ancak pazarlık işlemlerinin sona doğru yaklaştığı da söyleniyor. Eğer Verizon gerçekten Yahoo’yu satın alırsa Verizon’un kullanıcı sayısı 2 milyara yaklaşacak.

Yahoo
Yahoo

ABD’de bir iletişim şirketi olan Verizon daha öncede AOL’i sayın almıştı. Şimdilerde de adı Yahoo ile anılan Verizon, söylenenlere göre satın alma ile sadece şirketi alacak ve şirketin patentlerine sahip olamayacak. Ortaya atılan başka bir iddiaya göre de Yahoo’nun gayrimenkulleri de bu anlaşmayı kapsayacak. Öte yandan geçtiğimiz ay Yahoo’yu satın alacak şirketin Mozilla Vakfı’na da 1 milyar dolar ödeyeceği ortaya çıkmıştı. Verizon’un Yahoo’yu satın almak için ödeyeceği rakam olan 5 milyar doların Mozilla Vakfı’na ödenecek parayı içerip içermediği de bilinmiyor.

Sponsorlu

Son zamanlardaki tüm çabalarına rağmen bir türlü istediği başarıyı elde edemeyen Yahoo, yeni sahibi ile başarının yolunu açabilir.