Kadın, temiz halıya basmaya kıyamadı.

Kırıkkale’de yaşayan bir kadın, kömür yardımı istemek için girdiği Vali Yardımcısı Ayhan Özkan’ın odasında, ‘halı kirlenmesin’ diye ayakkabılarını çıkardı.

DHA’dan Erhan Göğen’in haberine göre, Hüsne Keser isimli yurttaş, kışın evinde yakacak olarak kullanmak üzere kömür yardımı talebinde bulundu. Keser bu talebini iletmek için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’ndan sorumlu olan Vali Yardımcısı Ayhan Özkan’ın makamına gitti.

Odaya adım atan Keser, ortada bulunan halının kirlenmemesi için ayakkabılarını çıkarmak istedi. Vali Yardımcısı Özkan’ın ısrarlarına rağmen ayakkabılarını odanın girişinde bırakıp, çoraplarıyla halıya basarak koltuğa oturan kadın Vali Yardımcısından yardım sözü aldıktan sonra ayakkabılarını tekrar giyip odadan çıktı.

Sponsorlu

Vali Yardımcısı Özkan, Hüsne Keser’in ayakkabılarının altı temiz olmasına ve ısrarla çıkarmamasını söylemesine rağmen çoraplarıyla halıya bastığını söyleyerek şunları söyledi:

“Yerde halıyı görünce, ‘Temiz halıya basmaya kıyamam‘ diyerek ayakkabısını çıkardı. Benim ısrarım üzerine de, ‘Bu bizim görgümüzdür, atalarımızdan gelen bir olaydır’ dedi. ‘Temiz yerlere ayakkabı çıkarılarak girilir’ dedi. Çıkarmaması için ısrar etmeme ve ayakkabısı temiz olmasına rağmen çıkardı. Düşüncesi ve nezaketi nedeniyle biz de kendisine teşekkür ettik. Kömür için de kendisine yardımcı olacağız.”

[Via DHA]