Geçmişten bugüne en çok izlenen yerli Türk dizileri

Türk Dizileri Kolaj

Gelmiş geçmiş en iyi Türk dizilerini sizler için derledik.

Günümüzde zaman kavramı git gide daha fazla önem kazanıyor. Bunu işlerimizi sınırlandırırken daha çok fark ediyor ve zamanımızı boşa harcamaktan çekiniyoruz. Bu konuda yanılmıyoruz ve planlar yapıyoruz çünkü kendimiz için ve işlerimiz için ayırabileceğimiz kısıtlı bir zaman aralığı var.

Bu girişi, film veya dizi seçerken iyi bir şeyler olmalı iyi vakit geçirip, zaman kaybı olmamalı izlemeye değer olmalı vb. cümleler kurduğumuzu bildiğim için yaptım.

Kim vakti boşa geçsin ister ki? veya Neden iyi bir şey izlemeyesin ki?

Sponsorlu

Dizi önerilerimiz bu iki temel soru üzerine oluşturulmuş olup, beğeninize sunulmuştur. İyi seyirler!

Türk Dizi Dünyasının Unutulmayan Sahneleriyle Akıllara Kazınmış Dizileri:

Kardeş Payı

Kardeş Payı Dizisi

Türk dizisi deyince akla gelen ilk dizilerden olan Kardeş Payı, farklı bir espiri anlayışıyla çok beğeni toplamıştı.

SıfırBir Bir Zamanlar Adana

SıfırBir Dizisinin Oyuncuları

Türkiye’nin ilk Youtube dizisi olan SıfırBir, gerek sahneleriyle gerekse müzikleriyle geniş bir izleyiciye ulaşmayı başardı. Kirli işlere ve haksızlığa direniş gösteren bir grup arkadaşı konu alan bu dizide silahlar hiç susmuyor.

Leyla ile Mecnun

Leyla ile Mecnun Ekibi

İşte gurur kaynağımız; Leyla ile Mecnun Dizisi. Absürt komedi dünyasında dev isim. Hayatımızdan parçalarıyla yeri geldiğinde üzdü yeri geldiğinde güldürdü.

Masum

Masum Dizisi Okan Yalabık

Türk Dizi sektörünün en başarılı dizilerden biri olmaya aday göstereceğim dizi. En iyi yabancı diziler kadar etkili bir hikayeyi konu alan ve kaliteyi yakalayan Masum Dizisi, dev oyuncu kadrosuyla mükemmel bir dizidir.

Suskunlar

Suskunlar Dizisi

Suskunlar, hayatın en acımasız yönlerini konu alan dram dizisidir. Hesaplaşmak için her şeylerini ortaya koyan sahipsiz insanların öyküsünü anlatır.

Yedi Numara

Yedi Numara Dizisi

Yedi Numara deyince nedensiz bir gülümseme kaplıyor insanın yüzü. Karakterler o kadar içten ve doğal ki bir dizi izlediğinizi bile unutabilirsiniz. Gayet eğlenceli ve bol kahkahalı bir dizidir.

Kurtlar Vadisi (2003-2005)

Kurtlar Vadisi Oyuncuları

Kurtlar Vadisi’ni bilmeyen yoktur, Türk dizi dünyasının en baba dizisidir. Bu dizi hakkında söylenecek çok şeyimiz var, en iyisi siz açıp izleyin vakit kaybetmeden.

46 Yok Olan

46 Yok Olan Dizisinden Bir Sahne

Erdal Beşikçioğlu’nun oyunculuğuyla bir kat daha değer kazanan 46 Yok Olan dizisi, çarpıcı hikayesiyle adeta bir şaheser niteliğindedir.

Şubat

Şubat Dizi Oyuncuları

Yeraltını çok iyi anlatıp, her şeyiyle gözler önüne seren efsane dizilerden biri olan Şubat, kesinlikle izlenmeye değer dizilerden biridir.

Ezel

Ezel Dizisi

Hayat dersi adeta. İzlenip hayatın gerçekleriyle teker teker karşılaşıp ders alınacak bir dizi olduğu konusunda takipçilerinin çoğu hemfikir.

Ekmek Teknesi

Ekmek Teknesi Heredot Cevdet

Tam bir nostalji dizi. Eskiler eskimiyor derler ya işte tam olarak karşılığı olan dizidir Ekmek Teknesi. Hayatın içinden karakterlerini canlandıran oyuncu kadrosuyla enfes bir aile dizisi.