Saç ve ten renginize uygun güneş gözlükleri tercihleriniz iki farklı şekilde ele alınabilir. Bunlardan ilki eğer gözlüğün belirgin bir şekilde üstünüzde durduğunu görmek istiyorsanız gözlük rengini ten renginize zıt bir renkte seçebilirsiniz. Fakat gözlüğün belirgin olması sizi rahatsız ediyorsa ten renginize yakın renkte gözlük kullanabilirsiniz.

güneş gözlükleriEğer saçlarınız sarı renkte ise ve teniniz sarı ise gözlüğün belirgin şekilde durmasını isterseniz siyah renkte gözlük seçmeniz faydalı olabilir. Bu şekilde gözlüğü bir aksesuar gibi de kullanabilirsiniz.

Ayrıca güneş gözlüğü seçerken yüz hatlarınız da çok önemli bir etken olarak karşımızda duruyor. Yüz hatlarınız oval ise çok fazla alternatife sahipsiniz demektir. Birçok farklı gözlüğü aksesuar olarak takabilirsiniz.

Sponsorlu

Dikdörtgen yüz hatlarına sahip kimseler ise yüzlerini daha kısa ve geniş gösterecek güneş gözlüklerini tercih etmeli.

erkek güneş gözlüğüFarklı ortamlarda giydiğiniz kıyafetlerinize göre de gözlük seçiminiz çok önemli. Örneğin; bir iş ortamında iseniz daha resmi bir gözlük modeli kullanmanız daha iyi olur. Takım elbise içerisindeyken laubali bir gözlük modeli insanların gözünde tuhaf gözükmenize neden olabilir. Gözlük seçiminde bir diğer önemli unsur ise kendi rahatınızdır kullandığınız gözlükte kendinizi rahat hissetmiyorsanız gözlüğü kullanmanızın bir faydası olmayacaktır. Gözlük alırken cool hissedebileceğiniz gözlük modellerini tercih edebilirsiniz.

Fakat gezme niyetindeyseniz çerçevesi kalın abartılı gözlük modelleri de bayanlar için idealdir. Gezmeyi seven bayanlar için hem rahat hissettiren hemde cool görünen gözlük modelleri vazgeçilmezdir. bayan güneş gözlüğü

Yaşam şeklinize göre de gözlük seçimi çok önemli bir unsurdur. Gözlük fiyatları baya pahalı olabiliyor hele ki bazı gözlüklere verilen paralar el yakabiliyor. Yaşamınızda çok fazla hiperaktif iseniz gözlüğünüzü bir yerlerde unutma ihtimaliniz çok yüksektir.