Süleyman Soylu, ‘Tuğluk’un annesinin cenazesine saldıran kişiyle çekilen fotoğraf’ hakkında açıklama yaptı. Bu açıklamaya HDP’den de yanıt geldi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Aysel Tuğluk’un annesi Hatun Tuğluk’un cenazesine saldıranlardan bir kişiyle çekilen fotoğrafıyla ilgili sosyal medya hesabından açıklamada bulundu.

Aysel Tuğluk’un annesinin cenazesine saldıran bir kişinin, Bakan Süleyman Soylu ile çektirdiği fotoğraf

Bakan Soylu, “Mahalle eşrafının bizimle fotoğraf çekme talebi, talimatlarımız sonucu yapılan incelemede fotoğraf çekilenlerden birinin de gözaltına alınması, fitne gerçeğini değiştirmez. Tam tersine bu konudaki hassasiyetimizi ve olaya bakışımızı ortaya koyar” dediği açıklama şöyle:

Sponsorlu

HDP’den İçişleri Bakanı Soylu’nun Açıklamasına Yanıt Geldi

Halkların Demokratik Partisi (HDP), ‘İçişleri Bakanı Soylu kendini böyle ‘ak’layamaz’ başlıklı açıklamasında ‘saldırganlardan biriyle’ fotoğraf çeken Süleyman Soylu’ya yanıt olarak, “Bu olay asla affedilir bir durum değildir. Soylu’nun bu fotoğrafın ortaya düşmesi sonrasındaki saldırgan tutumu ve kullandığı küfür dolu ifadeler de suçluluk psikolojisinin açıkça yansımasıdır.

Kendisini Hasan Polatkan ve Fatin Rüştü Zorlu ile kıyaslaması, Adnan Menderes’e gönderme yapması tam bir mağduru oynama taktiğidir ve o kişilere büyük saygısızlıktır. Mahalle eşrafı o saatte karakolda ne arıyordu? Kimdir bu eşraf? Niye oraya çağırıldı veya geldi? Eşrafla birlikte çekilmiş başka fotoğraflar da var mı?” açıklamasında bulundu.

“Bizler bu işin peşini bırakmayacağız; biz bıraksak da işlediğiniz günahların gölgesi çok uzun olduğu için, günahlarınız sizin peşinizi bırakmayacaktır.” cümlesiyle sona eren açıklamanın tam metnine buradan ulaşabilirsiniz.

Ne Olmuştu?

Ötekilerin Postası tarafından ‘gönüllü muhabir’ kaynağına dayandırılarak paylaşılan görselde, Aysel Tuğluk’un annesi Hatun Tuğluk’un cenazesine saldıranlardan birinin Murat Alp olduğu belirlenmişti.