Edirne F Tipi Cezaevi’de tutuklu bulunan HDP’nin cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş avukatları aracılığıyla bir mektup gönderdi.

HDP’nin cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş cezaevinden gönderdiği mektupta, “Biliyorsunuz cezaevinden ketıl ile tweet atabiliyorum ama WhatsApp ketılda çılışmıyor. Bu nedenle mesajımı size el yazımla atıyorum” diyerek, seçmenlerinden ricalarda bulundu. Demirtaş’ın bu mesajı kısa zamanda sosyal medyada yayıldı.

Demirtaş mektubunda, “Bu mesajı en az 100 kişiye gönderebilsen ne güzel olur. Biliyorsun ketılım çalışmıyor” cümlesini kullandı.

Kendi el yazısıyla kaleme aldığı mektuba “Merhaba değerli arkadaşım” diye başlayan Demirtaş, “Biliyorsunuz cezaevinden ketıl ile twit atabiliyorum ama Whatsapp ketılda çılışmıyor. Bu nedenle mesajımı size el yazımla atıyorum” ifadesini kullandı.

Herkesten seçim çalışmalarına aktif olarak katılmalarını talep eden Demirtaş, “Daha güzel bir yarınlar için neden bir oyun HDP’ye bir oyun da Demirtaş’a verilmesi gerektiğini sabırla anlatıp en az üç kişiyi ikna edebileceğinize inanıyorum” dedi.

Demirtaş mektubunu, “Bu mesajı en az 100 kişiye gönderebilsen ne güzel olur. Biliyorsun ketılım çalışmıyor” şeklinde bitirdi.

Selahattin Demirtaş’ın mektubu şöyle: