Edirne F tipi Cezaevi’nde tutuklu olarak bulunan HDP’nin cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş, dünyada bir ilke imza attı! Demirtaş, sosyal medya hesapları üzerinden bir video paylaşarak miting yaptı.

Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş, HDP’nin sosyal medya hesaplarından konuşma yapacağını dün duyurmuştu.

Kişisel Twitter hesabından duyuru yapan Demirtaş, “Herkese günaydın. Sanırım dünyada ilk kez, bir cumhurbaşkanı adayı cezaevinden miting konuşması yapacak. Bugün saat 11.00’de HDP sosyal medya araçlarından sizlere sesleniyorum. Görüşmek üzere…” dedi.

Saat 11:00’da HDP’nin sosyal medya hesaplarından “Cumhurbaşkanı Adayımız Selahattin #Demirtaş’ın seçim mitingi konuşması” ifadeleriyle bir video paylaşıldı.

Videoda Selahattin Demirtaş’ın eşi ve ailesi bir evde toplanırken, Demirtaş da eşini telefonla arayarak sesini duyurdu.

DEMİRTAŞ: ELİM KOLUM BAĞLIYKEN…

Demirtaş yaptığı konuşmasında satır başları şöyle:

“20 aydır burada yasadışı bir şekilde adeta siyasi bir rehine oalrak tutuluyorum. Hiçbir şekilde adil yargılama yapılmadı. Elim kolum bağlıyken her gün televizyonlarda gazetelerde hükümet temsilcileri bana yönük iftira kampanyalarına devam ediyorlar. Siyasi tezgahlarını sürdürüyorlar. Ben sadece bir örneğim.

Bugün yurttaşlarımızın tümü adaletsizliğin mağduru haline gelmiş durumdadır. Ülkemiz kendi içerinse kutuplara ayrıldı ve dışarda da yalnızlaştı. Ne yoksulluğu ne de mutsuzluğu hak ediyoruz. Şimdi hep birlikte el ele verip geleceğin Türkiye’sini inşa edebiliriz.”

Via Haber olarak demokrasiye olan inancımızdan dolayı; yeterince seçmene ulaşamayan, engellenen Demirtaş’ı Via Haber Facebook hesabından da paylaştık: