Ağrı Valiliği, PKK tarafından öldürüldüğü belirtilen iki kişiden Feyzi Ertik’in intihar ettiğini aktardı.

Valilik, Doğubayazıt’taki evinin bahçesinde intihar ettiği öne sürülen Doç. Dr. Yaşar Eryılmaz Devlet Hastanesinde görevli temizlik personeli olan Feyzi Ertik ile ilgili açıklama yaptı.

Ertik ile ilgili basında, AKP’ye destek verdiği gerekçesiyle PKK tarafından infaz edildiği şeklinde haberler çıktığını belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Yapılan tüm incelemeler ve delillerin değerlendirilmesi ile otopsi raporu sonucuna göre Feyzi Ertik adlı şahsın evinde kendini asmak suretiyle intihar ettiği tespit edilmiştir. Söz konusu şahsın AK Parti’ye destek verdiği ve bu yüzden bölücü terör örgütü tarafından infaz edildiği haberleri tamamen gerçek dışıdır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Via Hatırlatıyor: Ne Olmuştu?

Doğubayazıt ilçesinde 46 yaşındaki Mevlüt Bengi ve Feyzi Ertik isimli iki kişi 25 Haziran’da ölü bulunmuştu. Türkmen köyünde bakkal işleten Mevlüt Bengi, başından vurulmuştu. Bengi ayrıca bir direğe asılı haldeydi.

Yeni Şafak gazetesi, AK Partili olarak bilinen Bengi’nin PKK’lılar tarafından ‘işbirlikçi’ olduğu iddiasıyla öldürüldüğünü öne sürmüştü.

HDP Eş Başkanı Pervin Buldan da İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Bengi’nin ölümünden sonra kendisini arayarak tehdit ettiğini söylemişti.

Bengi’yle aynı gün Doç. Dr. Yaşar Eryılmaz Devlet Hastanesi’nde çalışan temizlik personeli Feyzi Ertik de evinin bahçesindeki mutfakta iple asılmış halde eşi tarafından ölü bulunmuştu. Bazı kaynaklar, Ertik’in de PKK’lılar tarafından öldürüldüğünü iddia etmişti.

HDP’den kendilerini tehdit eden Soylu’ya sert tepki: Herkes haddini bilecek

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan’ı arayıp ‘Sizi CHP bile kurtaramayacak, o köyde taş taş üstünde bırakmayacağım’ dediği aktarılmıştı.

Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesine bağlı Yanyurt Köyü’nün bakkalının PKK’lılar tarafından öldürüldüğü belirtilmişti. HDP’den konuyla ilgili açıklama gelmişti.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da bu gelişme üzerine HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan’ı arayarak “O köyde taş taş üstünde bırakmayacağım. O teröristleri yakalayacağım. Sizi CHP bile kurtaramayacak” ifadelerini kullanmıştı.

Soylu’nun ayrıca valilere yaşamını yitiren askerlerin cenazelerine CHP il başkanlarının katılmaması konusunda talimat verdiği de belirtilmişti.

[Via Cumhuriyet]