Vatan Partisi’nin cumhurbaşkanı adayı Doğu Perinçek, HDP’nin gizli olarak Millet İttifakı’nı desteklediğini ileri sürerek, “Biz Millet İttifakı olmak için CHP ile görüştük. Amerika, Millet İttifakı’na Vatan Partisi ile olmayacaksınız dedi, HDP ile olacaksınız dedi. HDP gizli olarak Millet İttifakı’nda var. CHP bizimle olmayı istemedi. HDP ile olmayı tercih ettiler, 2.tura kalınacağını bildikleri için” ifadelerini kullandı.

Partisinin 1-2 yıl içinde hükümette yer alacağını da öne süren Perinçek, “ABD’nin dayattığı ekonomi politikası yürütülüyor. Vatan Partisi zor günlerde Türkiye’yi kurtaracak parti. Vatan Partisi 1-2 yıl içinde hükümet olacak” diye konuştu.

NTV’den Seda Öğretir’in sorularını cevaplayan Doğu Perinçek’in konuşmasından ilgili kısımlar şöyle:

– Vatandaşlarımız zor bir döneme girdiğimizin farkında. Biz Millet İttifakı olmak için CHP ile görüştük. Amerika, Millet İttifakı’na Vatan Partisi ile olmayacaksınız dedi, HDP ile olacaksınız dedi. HDP gizli olarak Millet İttifakı’nda var. CHP bizimle olmayı istemedi. HDP ile olmayı tercih ettiler, 2.tura kalınacağını bildikleri için.

– ABD’nin dayattığı ekonomi politikası yürütülüyor. Vatan Partisi zor günlerde Türkiye’yi kurtaracak parti. Vatan Partisi 1-2 yıl içinde hükümet olacak. Türkiye’nin önünde Vatan Partisi’nin programı var. Çözüm parlamenter demokratik sistemdir.

– OHAL hükümet tarafından yanlış amaçla kullanılıyor. Terörle mücadele dışında OHAL’i kullanamazsınız. Torba yasalar dolduruluyor, yasama organları bertaraf ediliyor.

– 24 Haziran’dan sonra da önünüzde dağ gibi güvenlik sorunları, ambargolar duruyor. Hem iktidar, hem muhalef sistemin içinde. 24 Haziran’dan sonra başlıyor her şey.”