Otoportrelerinde sağ gözünü bir hayvan gözüyle değiştiren sanatçı

Macar fotoğrafçı Flora Borsi, hayvanların gözleriyle insanların gözlerini birleştirerek mükemmel çalışmalara imza atmış.

Macar fotoğrafçı Flóra Borsi, fotoğrafları gerçekten göz dolduruyor. Son projesinde, hayvanların otoportreleriyle birleşmiş yüzler var. Şimdi sizi bu başarılı fotoğrafçının son serisinde yer alan birbirinden etkileyici fotoğraflarla başbaşa bırakıyoruz.

Otoportre1

Farklı temalarda yarattığı özgün fotoğraf serileriyle tanınan bir isim: Flora Borsi. Daha önce Photoshop In Real Life, The Real Life Models, Coffe Universe gibi yaratıcı işleriyle pek çok olumlu eleştiri almıştı Macar sanatçı.

Otoportre5

Sanatçı “Animeyed” ile ilgili şunları söylüyor: “Ben her zaman hayvanlarla ilgili bir şeyler yapmak istedim. Sadece kendimi nasıl ifade edeceğimi bilmiyordum.”

Otoportre4

Metaforları ustaca kullanması ve formlarla oynamasıyla ünlü Flora Borsi, sitesinde kendini “Ben gerçek ve hiç düzenlenmemiş gibi görünen görüntüler yaratmak istiyorum.

Otoportre3

“İnsanları şoke etmek veya gülümsetmek istiyorum. Amacım izleyiciyi düşündürmek; hissettiklerimi hissettirebilmek.” şeklinde ifade ediyor.

Otoportre2

Son dönemde ise yeni bir projeyle dikkat çekiyor: “Animeyed”. “Animeyed”, sağ göz yerine bir hayvan gözü yerleştirerek yaratılmış otoportrelerden oluşuyor. Akıllıca manipüle edilmiş bu fotoğraflar ilk bakışta etkileyici bir illüzyon yaratıyor. Bir kedinin, hatta bir yılanın insan yüzünde bu kadar kolay gizlenebileceğini kim tahmin edebilir ki?
Otoportre6

Bir köpekle çektiğim bir selfiede gözlerinin ne kadar benim gözlerime benzediğini gördüm. Bu da beni ‘Animeyed’ projesini yapmam için tetikledi.

Sanatçı Flora Borsi’nin çalışmalarına daha fazla bakmak isterseniz. Tıklayın.