Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sert eleştirilerini cevap veren İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu Erdoğan’ı Suriyelileri ve Kürtleri katletmekle suçladı.

İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu, Ankara’nın Yahudi Ulus Devlet Yasası’na yönelik eleştirilerine cevap verdi.

İsrail Başbakanı Netanyahu Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın suçlamasına sert cevap verdi. Türkiye’nin “karanlık bir diktatörlüğe dönüştüğünü” belirten Netanyahu Erdoğan’ın “Suriyelileri ve Kürtleri katlettiğini” savundu.

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ‘demokratör’ diye niteleyen Netanyahu, ‘Erdoğan’ın Yahudi Ulus Devlet Yasası’na yönelik saldırısının bu yasaya edilmiş en büyük iltifat olduğunu’ söyledi.

Partisinin grup toplantısında konuşan Erdoğan, İsrail parlamentosunda kabul edilen ve İsrail’de kendi kaderini bizzat tayin hakkının yalnızca Yahudilere ait olduğunun yer aldığı “Yahudi Ulus Devleti” yasasının baskıyı meşrulaştırdığını ve İsrail’in “faşist ve ırkçı bir devlet” olduğunu söylemişti.

Erdoğan, “Filistinlilere tank ve topla saldıran İsrail’in bir terör devleti olduğunu ve Hitler’in ruhunun bazı İsrail yöneticilerinde yeniden hortladığını” ifade etmişti.