Terör örgütü IŞİD, sempatizanlarına seslenerek 16 Nisan referandumunda şoke eden bir talimat verdi.

IŞİD Türkiye’de bulunan militanlarına, 16 Nisan günü gerçekleştirilecek anayasa değişikliği halk oylamasında “tüm sandıklarda saldırılar düzenleme” çağrısı yaptı.

Sputnik’te yer alan habere göre, IŞİD’in propaganda amaçlı kullandığı aylık dergisi Rumiyah’ın 6 Nisan Perşembe günü yayınlanan 8. sayısının Türkçe versiyonunda “Allah’ın dışında başka kanun koyucu seçmek küfürdür” ifadesiyle şu çağrıları yaptı:

“Referandumda ‘Evet’ diyenler kâfir olacağı gibi ‘Hayır’ diyenler de kâfir olur. Müslümanların hiçbir şekilde seçim sandıklarına gitmemesi, o sandıklardan ve mekânlardan uzak durması, [oy kullananlara] düşmanlığını ilan etmesi gerekir.”

Ne ‘evet’ ne ‘hayır’. Karar ‘yakın, yıkın!’

Terör örgütünün paylaştığı açıklamada ‘oy kullananları öldürün’, ‘oy kullanılan yerleri hedef alın’ gibi canice ifadeler yer aldı:

Sponsorlu
“Tüm muvahhid kardeşlerimizden (…) tüm oy kullanma mekânlarının hedef alınmasını istiyoruz. Oraları basın, yakın, yıkın ve ateşe verin. Hem tağutları hem de referandumda oy kullanarak onlara ibadet eden tüm kâfirleri ve müşrikleri öldürün.”

Örgüt Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı ve Türk hükumetini kınayarak, hiç bir Müslümanın sandığa gitmemesi gerektiğini vurguladı.

Son olarak dergide “Elinizdeki en güçlü araç neyse onu kullanın ve maksimum kargaşa yaratın” ifadelerinin yer aldığı görüldü.

Terör örgütü daha önce de Türkiye’ye karşı sözde cihat ilan etmiş ve militanlarına şu çağrıları yapmıştı.

Kaynak: Sputnik