CHP’nin 24 Haziran seçimlerindeki Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce , AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı “Bizde kriz yok, bunların hepsi manipülasyondur” sözlerinden dolayı sert ifadelerle eleştirdi.

Kişisel Twitter hesabından açıklamalarda bulundan İnce, şunları söyledi:

“Kötü yönetimin tek adamı, bugün “bizde kriz yok” açıklaması yapmış. Bizden kastettiği ailesi ve yandaşlarıdır. Bence de onların krizi yok, saraylarda yasayıp, özel uçak filolarıyla gezip, millete şarbonlu etleri yedirirken kendileri organik, tropikal yiyeceklerden tüketiyorlar.

Sponsorlu

Kriz onların değil, işini kaybeden çalışanın, kredisini ödeyemeyip batan iş dünyasının, siftah yapamayan esnafın krizidir. Saraylarında her şeye kulaklarını tıkadıklarından, milletin ne yaşadığını görmüyor, duymuyorlar. Milletin sesi daha gür çıktıkça, rüyalarından uyanacaklar.”

Via Haber Hatırlatıyor: Ne Olmuştu?

Recep Tayyip Erdoğan konuşması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ekonomide manipülasyonlar yapıldığını savunarak, “Kriz laflarına aldırmayın, bizde kriz filan yok, hepsi manipülasyon. Güçlenerek geleceğe yürüyoruz” cümlesini kurmuştu.

Erdoğan sözlerine şöyle devam etmişti:

“Kriz, miriz sakın inanmayın bunlar manipülasyondur. Güçlenerek geleceğe yürüyoruz. Öyle AVM’lerde şurada burada manipülasyon yapanlara aldanmayın. Bu ülkede dolar ile euro ile kira mira yok. Bundan sonra Türk Lirası geçer. Aksi takdirde bunun bedelini öderler. Burası Türkiye, ABD değil. Burada Türk Lirası’nın hükmü vardır. Türk Lirası ile mağazını kiraya verirsin alışverişini yaparsın.”