Cumhur ittifakında yer alan Milliyetçi Hareket Partisi’nde (MHP) hareketlilik yaşanıyor.

Seçimlere kısa bir zaman kala MHP’den toplu istifa haberleri gelmeye başlıyor. Daha önce de 170 kişinin istifa ederek İyi Parti’ye katıldığı Aybastı’da bu kez de ilçe başkanı ve teşkilatı istifa etti.

MHP Aybastı İlçe Başkanı Abdullah Kendir, teşkilatıyla birlikte MHP’den istifa ettiklerini açıkladı.

Ülkücü ideallerinin devam ettiğini vurgulayan Kendir,  “MHP Aybastı İlçe başkanı olarak artık bu bozuk çarkta yer almayacağım” ifadelerini kullandı. Kendir, 2017 yılının sonlarında ilçe başkanı olarak atanmıştı.

Milli Gazetesi’nde yer alan habere göre, MHP’den istifa eden Aybastı İlçe Başkanı Abdullah Kendir, istifa etmelerine rağmen ülkücülüklerinin devam ettiğini belirtti.

Kendir’in yanı sıra birçok teşkilat üyesinin de istifa ettiği ve İyi Parti’ye geçmeyi düşündükleri öğrenildi.

“Bu bozuk çarkta yer almayacağız”

MHP Aybastı İlçe Başkanı Abdullah Kendir, “Birilerinin bireysel çıkarları için hareket eden kişilerin baskılarıyla değil, doğru ve dürüstlük yolunda kendi çizgimizden şaşmadan bu bozuk düzene dur, tamam diyerek Aybastı ülküdaşları olarak istifamızı sunuyoruz. Aybastı MHP İlçe başkanı olarak artık bu bozuk çarkta yer almayacağım.” ifadelerini kullandı.

Diğer taraftan istifa eden Başkan Abdullah Kendir’in yerine MHP Aybastı İlçe Başkanlığına Turan Maytalman’ın atandığı belirtildi.