Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, OHAL’in uzaltılmasına desteklediklerini açıkladı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin MGK toplantısında alınan “OHAL’in uzatılmasına yönelik tavsiye kararına” ilişkin olarak, “OHAL’in üç ay daha uzatılması yararlı olacaktır” ifadesini kullandı.

MHP Genel Merkezinde düzenlenen toplantıya çok sayıda partili katıldı. Toplantı ardından basına açıklamalarda bulunan Bahçeli, Cumhuriyetçi Halk Partisinin (CHP), kanun hükmünde kararnameleri Anayasa Mahkemesi’ne götürmesiyle ilgili olarak “CHP’nin işi kendisinindir. Bizi ilgilendirmez. Faaliyetlerini devam ettirmesi en tabii hakkıdır” dedi.

Beştepe'de biraraya gelen 3 parti lideri ve Cumhurbaşkanı Erdoğan
Beştepe’de biraraya gelen 3 parti lideri ve Cumhurbaşkanı Erdoğan

Mecliste grubu bulunan üç partinin mini anayasa üzerinde anlaşma sağladığını ifade eden Bahçeli, “Mini anayasada 7 maddede uzlaşı sağlanmıştır. 3-4 madde üzerinde liderler seviyesinde bir tercihe veya tedbire gerek kalınmıştır. Önümüzdeki günlerde bir liderler toplantısı yapılıp bu mini anayasa konusunda bir görüş birliğine varılırsa, 1 Ekim’de açılacak olan Meclis gündemine gelebilir. Genişleme ihtimali mümkün. Geçmişte 60 madde üzerinde mutabakata varılmıştır. Güncellemeler olursa 60 artı 7, olur 67.” ifadelerini kullandı.

Sponsorlu