İYİ Partili bazı milletvekillerinin yemin töreni esnasında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin elini öpmesi, genel başkan Meral Akşener’in sert tepkisine neden oldu.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener

Akşener “Partimize; FETÖ’cü, ipsiz sapsız diyen ve hatta genel başkanın namusuna kadar laf edenlere böyle hürmet göstermek siyasi nezaket değildir. İlkelerimize uymayacaklar derhal gitsinler” diyerek tepki gösterdi.

İYİ Parti’nin TBMM Başkan adayı da belli oldu.

İYİ Parti seçim sonrası TBMM grup toplantısını bugün gerçekleştirdi.

Meclis grup yönetiminin de belirleneceği toplantı öncesi partililere konuşma yapan Meral Akşener, dünkü yemin töreninde yaşanan manzara nedeniyle sert uyarılarda bulundu. Akşener, kimi milletvekillerinin MHP lideri Devlet Bahçeli’nin elini öpmesini ve önünde iki büklüm eğilmesini sert bir dille eleştirdi.

Cumhuriyet’te yer alan habere göre Akşener, partililere hitaben, “Ben siyasi nezaketi iyi bilirim. Ancak bu yapılan siyasi nezaket değildir. Partimize; FETÖ’cü, ipsiz sapsız diyen ve hatta genel başkanın namusuna kadar laf edenlere böyle hürmet göstermek siyasi nezaket değildir. Bizim ilkelerimize bağlı kalacak olanlara yanımızda yer alabilir. Uymayanlar derhal İYİ Parti’yi terk etsin” ifadelerini kullandı.

İYİ Parti’nin Meclis Başkanı Adayı Belli Oldu

Öte yandan İYİ Parti’nin Meclis’teki ilk grup toplantısının basına kapalı bölümünde Meclis Grup yönetimi seçimi yapıldı.

İYİ Parti Grup Başkanlığına İstanbul Milletvekili Abdülvahap Andican getirilirken, İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu ve Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan Grup Başkanvekili oldu.

Via Hatırlatıyor: Ne Olmuştu? 

el öpme iyi parti ile ilgili görsel sonucu

Bahçeli, yemin öncesi MHP sıralarına doğru yürürken İYİ Parti’ye ayrılan bölümden geçmişti.

Bu esnada bazı İYİ Partililer ceketlerini ilikleyerek ayağa kalktı.

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Hayati Arkaz, Bahçeli’nin elini öptü.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Müsavat Dervişoğlu ise iki büklüm bir halde yemin ettikten sonra Bahçeli’nin elini sıktı.