Geceleri uykunuzu kaçıracak en iyi korku filmlerini sizler için derledik.

Filmler hakkında kısa bir bilgi ile IMDB puanını da öğrenebileceksiniz.

The Visit (Ziyaret)

The Visit

Film, iki küçük kardeşin uzak bir çiftlikte yaşayan büyükanne ve büyükbabasının yanına bir haftalığına ziyarete gitmelerinin öyküsünü işliyor.

Çocuklar çiftlik evine vardıklarında, büyükanne ve büyükbabasının son derece rahatsız edici bir olaya dahil olduklarını fark ederler; eve geri dönmeyi istedikleri anda ise kaçma şansları kalmamıştır.

Sponsorlu

Korku Filmi IMDB puanı: 6.2

The Exorcism of Emily Rose (Şeytan Çarpması)

Şeytan Çarpması

Emily Rose, üniversiteye gitmek için kırsal bölgedeki güvenli evinden ayrıldığında, kendisini nelerin beklediği hakkında sahip değildir. Bir gece yurtta yalnızken, tüyler ürpertici bir ‘halüsinasyon’ (sanrı) görür ve kendinden geçer. Geçirdiği bu krizler daha sık ve ciddi bir hâl almaya başlayınca, koyu bir Katolik olan Emily, kilisesinin rahibi Peder Richard Moore’un kendisine şeytan çıkarma ayini uygulamasını ister.

Genç kız bu dehşet verici şeytan çıkarma ayini sırasında ölünce, rahip ihmal sonucu ölüme sebebiyet vermek suçuyla yargılanır.

Gerçek hikayeden esinlenmiş olan bu film, tüylerinizi diken diken edecek.

Korku Filmi IMDB puanı: 6.7

Paranormal Activity 

Paranormal Activity

Micah ve kız arkadaşı Katie San Diego’nun sessiz, sakin ve ıssız yerleşim yerlerinden birine taşınırlar. Başlarda her şey yolunda gibi görünür. Ancak Katie’nin bir sorunu vardır. Genç kız küçük yaşlarından bu yana ruhani bir mahluk tarafından takip edildiğini hissetmektedir ve bu varlık bu yeni evde de takiptedir.

Olayın ardındaki gizemi çözmeye karar veren Micah, yatak odalarına bir el kamerası düzeneği kurarak bu varlığı alt edebileceğini düşünür. Böylece olağandışı bir olay meydana geldiğinde, biri davetsiz misafirliğe kalkıştığında tüm ayrıntısıyla kayıt altına alabileceklerdir.

Başlarda ayak sesleri gibi basit seslerin duyulmasıyla başlayan bu olaylar silsilesi, zamanla şiddetini artırarak genç çifti korku dolu anlara sürükleyecektir.

Bu korku filmi gerçekten korkmak isteyenlerin izlemesi gereken bir film.

Korku Filmi IMDB puanı: 6.3

Insdious (Ruhlar Bölgesi)

Ruhlar Bölgesi

Genç çift Josh ve Renai, üç çocuklarıyla birlikte yeni bir eve taşınmıştır. Evde yaşanan tuhaf olaylar, genç kadına evin hayaletli olduğunu düşündürür ve kocasını taşınmaya zorlar. Bu sırada oğulları Dalton doktorların anlam veremediği bir komaya girmiştir; vücut fonksiyonları yerinde olmasına rağmen uyanamamaktadır.

Aile yeni evlerine taşınmasına rağmen olaylar devam etmektedir; gece gündüz eşyalar yer değiştirmekte, kapılar açılıp kapanmakta ve etrafta tuhaf sesler duyulmaktadır. Josh, bu olanlara inanmasa da karısının ve annesinin eve medyum çağırmasına izin verir.

O andan sonra olanlar ise en çok kendisini şaşırtacaktır.

Korku Filmi IMDB puanı: 6.8

The Conjuring (Korku Seansı)

Korku Seansı

Konusunu gerçek bir hikayeden alan Korku Seansı, doğaüstü olayları inceleyip aydınlatmaya çalışan dünyaca ünlü çift Ed ve Lorraine Warren’ın karşılaştıkları ürkütücü bir vakayı ele almaktadır. Ed ve Lorraine Warren bir gün Perron ailesinden bir telefon aldıklarında hayatlarının en korkutucu görevine atıldıklarının farkında değildir.

Perron ailesinin gözlerden uzak çiftlik evi nedeni bilinmeyen karanlık bir varlık tarafından kuşatılmıştır ve bu nedenle de hayatları tam bir kabusa dönüşmüştür.

Bu vakayı çözebileceklerine inanan deneyimli Warren çifti, ne kadar şeytani bir varlıkla karşı karşıya olduklarını çok geç fark edeceklerdir.

Korku Filmi IMDB puanı: 7.5

The Others (Diğerleri)

The Others

Amerika İkinci Dünya Savaşı’nın sonrasıdır. New Jersey’de hayatını devam ettirmekte olan Grave ise savaşta eşini kaybetmiştir. Çocuklarının güneşe karşı alerjisi olduğundan oldukça karanlık bir evde yaşamaktadırlar.

Grace, onlardan yardım almak üzere malikanelerine gelen insanlara yardım edip onlara iş vermektedir. Grace’in kızı olan Anne ise, Victor isimli bir hayali arkadaşa sahiptir. Bir gün oluşan sis yüzünden evin dünyanın geriye kalanıyla olan irtibatı tamamen kesilir.

Grace ve çocukları, bir türlü güvenemedikleri çalışanlarıyla beraber yalnız kalmışlardır.

Korku Filmi IMDB puanı: 7.6