İYİ Partinin kurucularından olan Mehmet Aslan, seçimle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

AK Parti’ye Meclis çalışmalarında destek verebileceklerini belirten Aslan “Millet için faydalı bir kanunsa MHP’ye ihtiyacı yok, İyi Partiyle de çıkarabilir” ifadesini kullandı.

CHP’yle ittifak nedeniyle beklenen oyu alamadıklarını da ileri sürdü.

Özel bir televizyon kanalında katıldığı programda konuşan Mehmet Aslan, seçimin tek galibinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olduğunu söyledi.

Aslan, konuya ilişkin şunları belirtti:

“Seçimin galibi yüzde 51 oy alan diyorsanız buna katılırım. Bu seçimin tek galibi Recep Tayyip Erdoğan’dır. Yiğidi öldür, hakkını ver. Yüzde 50’yi asla geçemez denilen insan çıktı aldı. AKP dahi kaybetmiştir. Milletvekili sayısı düştü, aldığı oy yüzdesi düştü, Meclise de mutlak çoğunluğu kaybetti.

İyi Parti’ye baktığınızda Türk siyasetinin yeni bir kazanımıdır. Recep Tayyip Erdoğan tek kazanandır, İyi Parti de Türk siyasetinde kazanımdır. Sadece kanun çıkarmakla ilgili Adalet ve Kalkınma Partisinin bir avuç milletvekilline ihtiyacı var. Bunu İYİ Parti’den de alabilir. Eğer devletin bekası, milletin geleceği ve millet için faydalı bir kanunsa MHP’ye ihtiyacı yok, İyi Parti ile de çıkarabilir.

İyi Parti iyi olabilecek ne varsa, kim doğruyu konuşuyorsa, doğru neyse onu savunacak. AK Parti çıkıp doğru bir şey savunuyorsa, söylediği şey millet için faydalı bir şeyse İyi Parti ona destek olacak”