İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Aytun Çıray, genel başkanlık görevini bırakma kararı alan Meral Akşener’i ikna edeceklerini, başka adayları olmadığını belirtti. Meral Akşener ise aday olmama kararının kesin olduğunu bir kez daha vurguladı.

Çıray, 24 Haziran’da yapılan cumhurbaşkanlığı ve milletvekili genel seçimleri ardından görevini bırakma kararı alan ve olağanüstü kurultayda yeniden aday olmama kararının kesin olduğunu ifade eden Akşener’le ilgili olarak, “İkna edeceğiz, başka adayımız yok” cümlesini kurdu.

Çıray, Başkanlık Divanı’nın Akşener’i aday gösterme kararını oybirliğiyle teyit ettiğini açıkladı.

AKŞENER: KARARIM KESİNDİR

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin 12 Ağustos’ta gerçekleştireceği olağanüstü kongrede aday olmayacağını tekrarladı.

Kişisel Twitter hesabından bir açıklama yapan Akşener, “Değerli dava arkadaşlarım, kurultayımızda aday olmama konusundaki kararım kesindir” cümlesini kurdu.

Akşener, açıklamasına şöyle devam etti:

“Partimizin yoluna yeni bir yönetim ile devam etmesinin, hem partimizin kurumsallaşma sürecini tamamlayabilmesi, hem de önümüzdeki yerel seçimlerde geleceğinden emin olduğum başarılı sonuçlar için önemli bir ilk adım olduğu kanaatindeyim.

Kuruluşumuzun daha ilk gününden itibaren karşılaştığımız tüm engellemelere rağmen partimiz Türk siyasetinde önemli bir yer edindi. Bayrağı devralacak arkadaşlarımın partimizi çok daha ileriye taşıyacaklarına güvenim tamdır.

“Tüm arkadaşlarımı partimizin önündeki kurultay sürecine ve partimizin geleceğine yön verecek yeni yönetimini belirlemeye odaklanmaya davet ediyorum. Şimdiden aday olacak tüm arkadaşlarıma başarılar diliyorum.”