İsrail polisinin, akşam namazından sonra Mescid-i Aksa’nın Kattanin (Pamukçular) Kapısı’nda bir grup Türk vatandaşıyla yaşanan arbede esnasında 2 Türk vatandaşını gözaltına aldığı öne sürüldü.

AA’nın görgü tanıklarına dayandırdığı habere göre, Türk bayrağı baskılı tişört giyen ve fes takan bir grup Türk vatandaşının Mescid-i Aksa’ya çıkan Pamukçular Çarşısı’nda İsrail polisi tarafından Harem-i Şerif’e girmeleri engellendi.

İsrail polisinin, Türk vatandaşlarını durdurarak Türk bayrağı baskılı tişörtleri çıkarmalarını aksi takdirde Mescid-i Aksa’ya giremeyeceklerini söylediği iddia edildi.

Sponsorlu

Bunun üzerine tepki gösteren gruba, İsrail polisinin müdahale ettiği ve yaşanan arbedenin ardından iki Türk vatandaşının gözaltına alındığı aktarıldı.

Gözaltına alınan Türklerin, Mescid-i Aksa’yı ziyaret etmek için Belçika’dan geldikleri ve çifte vatandaşlık sahibi oldukları belirtildi.

İsrail polisi tarafından şu ana kadar olaya ilişkin herhangi bir açıklama yapılmadığı ifade edilirken, gözaltına alınan Türklerin Abdullah Kızılırmak ile Mehmet Kargılı olduğu belirtiliyor.