IŞİD Elemanları

Terör örgütü IŞİD’in ülkemizde gerçekleştirdiği eylemler artarken akıllara bazı soru işaretleri geliyor.

Ankara Garı patlamasından sonra gerçekleşen IŞİD saldırıları göz göre göre geliyor olabilir.

Son olarak 20 Ağustos günü Gaziantep’in Şahinbey ilçesi Akdere Mahallesi’nde düzenlenen bir düğün etkinliğine terör örgütü DAEŞ tarafından saldırı gerçekleştirildi. Gaziantep’te düğünde gerçekleşen bu saldırının sinyalleri daha önce verilmişti. IŞİD’in öldürülen ve sözde ‘Antep emiri‘ olan Yunus Durmaz’ın notlarında “Kürt düğününe saldırı” hazırlığı yapıldığı ve bu yönde bazı keşiflerin yapıldığı ortaya çıktı.

Örgüt keşifleri gerçekleştirmek amacıyla Kürtçe bilen elemanlarını sahaya sürmüş ve elde ettiği bazı bilgiler ile saldırı hazırlığında bulunmuş. İddianame sonucu elde edilen bu bilgilere rağmen gerçekleştirilen saldırılar akıllara ‘istihbarat zafiyeti‘nin var olduğunu getiriyor.

Sponsorlu

10 Ekim 2015 tarihinde gerçekleşen ve 100’ü aşkın kişinin yaşamını yitirdiği Ankara Garı saldırısı sonrasında toplanılan bilgiler ile oluşturulan iddianamede yer alan çarpıcı detaylar, 51 kişinin hayatını kaybettiği Gaziantep saldırısının istihbarat zafiyeti nedeniyle göz göre göre geldiğini ortaya koyuyor.

IŞİD

Öldürülen örgüt elemanı Yunus Durmaz’ın bilgisayarında ele geçirilen notlarda, küresel terör örgütünün özellikle Kürtlerin yoğunlukta yaşadığı güneydoğu kentlerinde eylem yapmayı gündeminde tuttuğu görülmüştü.

10 Ekim gününe kadar terör örgütü tarafından gerçekleştirilen saldırılarda devletin IŞİD’in özellikle Gaziantep’te üs kurmaya çalıştığını bildiğini ancak sadece izlemekle yetindiği iddia edildi.