Terör örgütü IŞİD, 2 Türk askerinin yakılma görüntülerini internette yayınladı.

IŞİD akşam saatlerinde kaçırdığı iki Türk askeri yakarak öldürdüğünü duyurdu. Terör örgütü, askerlerin yakılma anlarına ait olduğunu öne sürdüğü bir video ve fotoğrafları internette yayınladı.

TSK, 1 Eylül 2015’te tarihinde IŞİD tarafından kaçırılan ve 22 Aralık 2016 tarihinde yakılarak infaz edildiğine dair görüntüleri yayımlanan iki askerden biri olan Sefter Taş için anıt yapacak.

19.48 ABD: ‘Video Görüntüleri Doğruysa IŞİD’in Barbarlığını Kınıyoruz’

Sponsorlu

Videoda, asker kamuflajı içindeki bir kişi Türkçe konuşarak isminin Sefer Taş olduğunu söylüyor. Sefer Taş, 1 Eylül 2015’te Suriye sınırındaki Kilis sınır karakolunda IŞİD’le çıkan çatışmada kaybolan ve örgütün kaçırdığı sanılan askerin ismiydi.

Taş’ın ailesi, basına konuşarak, oğullarının kurtarılması için yardım istemişti.

Diğer asker kamuflajlı ve yine Türkçe konuşan kişiyse isminin Fethi Şahin olduğunu, jandarma istihbaratta görev yaptığını belirtiyor. Ancak bu kişiyi örgütün kaçırdığına dair bir bilgi bulunmuyor.

Ayrıca Facebook’ta Fethi Şahin isimli bir hesapta da, IŞİD yanlısı paylaşımlar bulunması şüphe uyandırdı.

BBC Türkçe’ye konuşan Milli Savunma Bakanlığı yetkilileri, IŞİD’in rehin aldığı 2 Türk askerini yakarak öldürmesine ait olduğu iddia edilen görüntülerin incelendiklerini belirtti.

Isid 2 Turk Askerini Yakti
Isid 2 Turk Askerini Yakti

IŞİD daha öncede üyelerine seslenerek Türkiye’ye karşı sözde cihat ilan ettiğini duyurmuştu.

NOT: Haber ile ilgili videoyu aşırı şiddet içerikli olduğu için yayınlayamıyoruz.