Bu içerikte sizlere Humerus kırığı nedir? ve Humerus kemiği tedavisinde önerilen kemiklerle dost gıdaları yazdık.

Humerus Nedir?

Humerus, önkol ile omuz ekleminin arasındaki uzun kol kemiklerine verilen isimdir. Bu içerikte sizlere Humerus kırığı tedavisine yardımcı olacak bilgiler sunduk.

Humerus kemikleri

Humerus Kırığı Nedir?

Humerus kemiği omuz ile dirsek arasında yer alan kol bölümünün kemik yapısını oluşturur. İnsanların yaşamında meydana gelen kaza ve düşme gibi yaralayıcı durumlarda Humerus kırıkları oluşabilmektedir.

Kemikleri zayıflatan Osteoporoz, Paget hastalığı, kemik tümörleri ve enfeksiyon gibi durumlar kol kemiğinde kırıkların oluşmasına neden olabilir.

Sponsorlu

Böyle bir durum ile karşılaşmış iseniz sizlere daha önce Humerus kırığı tedavisi gören Şilan Mikyas’ın önerilerine göz atmanızı tavsiye ederiz.

Humerus Kırığı Tedavisinde Olumlu Sonuçlar Veren Gıdalar

Kemik sağlığınız için süt ürünleri tüketin:

Süt, yoğurt ve peynir gibi süt ürünleri içinde en fazla kalsiyum bulunduran besinlerdir. Kemiğin güçlü olması ve kırıkları iyileşmesi açısından kalsiyum ihtiyacı en önemli elementtir. Süt ürünleri D vitamini bakımından zengin olan besinlerdir. D vitamini ise kemik sağlığı için çok önemlidir.

Protein deposu sayılan yumurtaları tüketin:

İçerdiği D vitamini açısından oldukça zengin bir yiyecek olan yumurta tam bir protein deposudur. Humerus kırığı bulunan kemiklerin iyileşme sürecinde hissettiğiniz ağrıları hafifletecek bir işleve sahiptir.

Ağrıyı azaltan bir meyve olan portakal tüketin:

Kırık kemiklerin kaynaşması için en etkili olan meyvelerdendir. C vitamini açısından zengin olan ve ağrıyı azaltan bir yiyecek olarak tüketmenizi tavsiye ederiz.

Özellikle halk arasında çokça bahsedilen kelle paça çorbası için:

Kemik kırıkların da iyileşme sürecinin hızlanmasına birebirdir. Kelle paça çorbasının içinde de kemik yapısında bulunan Kollajen proteini ve kalsiyum bol miktarda bulunmaktadır. Beyinde bulunan sinir hücreleri, organların gelişmesini uyaran proteinler içermektedir. Bu açıdan en önemli yiyeceklerdendir.

Kemiklerin kaynaması için kuru incir tüketin:

Kuru incir kemik kırıklarının tedavi sürecinde en etkili olan gıdalardandır. Çok miktarda kalsiyum içermesi yönüyle kemiklerin kaynaması ve kırıkların iyileşme süresine katkı sağlamaktadır.

Kemik sağlığı

Bir anlık dengesizlikten dolayı yere düşüp Humerus kemiğimi kırmıştım. Bundan dolayı aylarca Humerus kırığı tedavisi gördüm. Bu tedavi sürecinde ise internetteki çoğu bilgiyi okudum. Benim çektiğim acıyı çeken insanların bu acıdan bir an önce kurtulup sağlığına dönmesi için bir nebze de olsa faydam dokunsun diye bu içeriği hazırladım.

Umarım bu içerik sizleri bilgilendirmek için faydalı olmuştur.