Hulusi Akar ile asker arasında “En büyük Türk kim?” diyaloğu dikkat çekti.

Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar, Şanlıurfa ziyaretini, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba ile birlikte Süleyman Şah Türbesine yaptı.

Akar, Birecik 8. Hudut Bölük Merkezi Bilekli Komutanlığını da ziyaret etti. Ziyareti sırasında komutanlıktaki askerlerin bayramını kutladı.

Süleyman Şah Türbesi’nde dua eden ve askerlerle tokalaşan Genelkurmay Başkanı askerlere bayram hediyesi verdi.

Sınır nöbeti yapan askerlerden bilgi alan Akar, sınır ötesinde yaşanan gelişmeleri sordu bunun üzerine asker, YPG’lileri kastederek “Şu anda 5 kişi gözetleme yapıyor. Daha önce daha kalabalıklardı, 20 kişi bulunuyordu. Güneybatı istikametindeki Kobani’ye doğru gidiyorlar, değişim yapıyorlar.” cevabını verdi.

Genelkurmay Başkanı Akar, bölgedeki birlikleri ziyareti esnasında tank içerisinde nöbet tutan bir askere soru sorarak sohbet etti.

“Malatya’daki En Büyük Türk Kim?”

Orgeneral Hulusi Akar

Malatyalı olduğunu öğrendiği askere “Malatya’daki en büyük Türk kim?” diye sonra Akar, askerden ‘İsmet İnönü‘ yanıtını aldı. Bunun üzerine ikinci en büyük Türk’ün kim olduğunu soran Genelkurmay Başkanına, ‘Turgut Özal‘ yanıtı verildi.

Asker, Malatya’daki üçüncü büyük Türk’ün de Battal Gazi olduğunu söyledi. “Peki dördüncüsü kim?” diyen soran Akar, askerden yanıt alamadı.