HDP’nin İstanbul’da düzenlediği ‘Büyük İstanbul’ mitingi başladı. Yağmurlu havada yüz binlerce kişi Bakırköy Halk Pazarı’nda HDP’li adayları ve Demirtaş’ı izlemeye geldi.

Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP), seçim kampanyası kapsamında İstanbul Bakırköy Halk Pazarı’nda düzenlediği miting başladı.

Mitingi canlı yayınla Via Haber Facebook sayfasından izleyebileceksiniz.

Yayını kaçırmak istemiyorsanız lütfen canlı yayın bildirimlerini Via Haber Facebook sayfası için aktifleştirdiğinizden emin olun:

Arama noktalarında gazetecilere sarı basın kartı sorulurken, polisler ile gazeteciler arasında tartışmalar da yaşandı. Canlı yayının bir süre verilemediği miting başlamasına rağmen halen medya aracılığıyla aktarılamıyor.

Yüz binler, “HDP umuttur, umut dimdik ayakta”, “Jin, jiyan, azadî”, “Zindanlar boşalsın, Selo dışarı çıksın”, “Hak, hukuk, adalet HDP ile gelecek” sloganları atıyor.

Özgürüz’ün aktardığına göre, alandaki HDP’lilerin, partilerinin cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş’ın maskelerini taktığı da görülüyor.

Miting alanında ESP, SODAP, EMEP, TÖP, Bir Adım Daha gibi siyasi parti ve sivil toplum örgütlerinin olduğu onlarca bileşen de bayraklarıyla yer alıyor.

Mitingde HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan ile Kürt siyasetçi Ahmet Türk’ün konuşması ardından ise Demirtaş’ın TRT konuşması canlı yayınlanacak.