HDP, saldırıyı lanetledi: “Bu saldırı kabul edilemez!”

İstanbul Beyoğlu’nda bulunan İstiklal Caddesindeki kaymakamlık önünde meydana gelen patlamaya tepkiler gelmeye başladı. Dünyanın bir çok yerinden saldırıya ilişkin kınama mesajları yayınlandı.

Türkiye’deki siyasi partiler ve kişiler de saldırıyı kınayan açıklamalar da bulundular. Halkların Demokratik Partisi (HDP) de yaşanan bu patlamaya ilişkin bir kınama mesaj yayınladı.

İstanbul’da patlama meydana geldi: Ölü ve yaralılar var!

HDP, Merkez Yürütme Kurulu (MYK), İstiklal Caddesi’nde meydana gelen terör saldırısıyla ilgili yazılı bir açıklamada bulundu.

Sponsorlu

Sivilleri hedef alan bir saldırı olduğunun altını çizen HDP, açıklamasında; “İstanbul’da bu sabah meydana gelen canlı bombalı saldırıyı lanetliyoruz. Sivil vatandaşlarımızın bulunduğu bir yerde, her gün ve saatte insanların işine gittiği, alışveriş yaptığı bir caddede yapılan bu saldırı, kim tarafından yapılmış olursa olsun asla kabul edilemez, mazur gösterilemez” dedi.

hdp sempatizanlarıSaldırılarda hayatlarını kaybedenlere rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifalar dileğinde bulunulan açıklamada, Türkiye’nin bölünme ve nefret söylemi yükselişi ile karşı karşıya kaldığı belirtildi.

HDP ayrıca yaptığı açıklamada, Tüm demokrasi güçlerini sağduyu ortamının oluşturulması için çaba sarf etmeye çağırdı.

Erdoğan’a en yakın isimden: Yayın yasakları nedenleri