Polislerin üye olduğu ve silah alım satımı yapılan sitede alışveriş yapmak isteyen gerçek polisler, sahte polisler tarafından mağdur edildi.

Silah almak için internet sitesindeki ilanlara inanarak sahte polislere para gönderen 6 polis dolandırıldı.

Sözcü‘nün haberine göre olay şöyle meydana geldi: Özellikle polislerin silah değişimi yapmak ya da satmak için üye oldukları internet sitesine, dolandırıcılar da musallat oldu. İnternet sitesine üye olan ve ele geçirdikleri gerçek polis kimlik kartlarıyla kendilerini polis olarak tanıtan dolandırıcılar, siteye ilan verdi. Bu ilanları gören İstanbul’da görevli 6 polis, beğendikleri silahları almak için sahte polislerle iletişime geçti.

Dolandırıcılar güven vermek için, silah almak isteyen polislere daha önce ele geçirdikleri sicil numaralarını yolladı.

Polis tanıtım kartı ve sicil numaralarının gerçek olduklarını doğrulayan polisler, dolandırıcılarla anlaşmaya vardı.

6 polis, dolandırıcıların belirledikleri banka hesap numarasına anlaşmaya vardıkları miktarda para yatırdı. Fakat bekledikleri silahlar belirtilen sürede gelmedi.

Polisler, anlaşmaya vardıkları kişilerin telefonlarının da kapalı olduğunu fark edince dolandırıldıklarını anladılar ancak çok geçti…

Bu şekilde polislerle birlikte 15 kişinin dolandırıldığı ortaya çıkınca savcılık harekete geçti.

Yürütülen soruşturma neticesinde gerçekleştirilen operasyonlarda 4 kişi gözaltına alındı. İki şüpheli, “Bilişim sistemleri kullanılarak nitelikli dolandırıcılık” suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.