fransaFransa’nın Nice şehrinde bir kamyon Bastille Günü’nü kutlayan kalabalığın içine daldı. Çok sayıda kişinin yaralandığı belirtilirken, olay yerinde silah sesleri duyulduğu ifade edildi. Silah seslerinin kamyonun içinden mi yoksa polis tarafından mı geldiği henüz bilinmiyor.

Bölgede bulunan insanlar Fransa’nın milli gününü kutlamak amacıyla toplanmıştı. Olayın bir terör saldırısı olma ihtimali üzerinde duruluyor. Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre, kamyonun içinden polise ateş edildi. Polis karşılık verdi daha sonra kamyon etkisiz hale getirildi. Kamyonda çok sayıda el bombası ve silah ele geçirildi

Nice kentinde yapılan saldırıda hayatını kaybedenler arasında çocuklarda vardı
Nice kentinde yapılan saldırıda hayatını kaybedenler arasında çocuklarda vardı

Resmi kaynakların açıkladığı bilgiye göre en az 60 kişi hayatını kaybederken, onlarca kişi de yaralandı. Yaralılar arasında durumu ağır olanlar var. Sky News olayı kesinlikle bir terör saldırısı olduğunu duyurdu. Saldırının milli günde yapılması bu olasılığı güçlü kılıyor.

Sponsorlu

Ayrıca saat 01.54’te Fransa’nın ünlü gazetesi Le Figaro ölü sayısının artığını ve son rakamın 73 olduğunu duyurdu.

Bölgede bulunan bir muhabirin aktardığı bilgiye göre, “Burada kan içinde insanlar var, muhtemelen her yerleri yarayla kaplı” derken; yaşananlar sırasında olay yerinde olduğunu belirten ABD’li bir görgü tanığı, ‘araçta sadece sürücü olduğunu ve aracın kasıtlı olarak tam hızda gittiğini’ dedi.

CnW3Pb3WgAAi48fNice Valiliği kent sakinlerine evlerinden çıkmamaları çağrısında bulunurken, olay yerinin yakınlarında bulunan birçok kişinin kafe ve barlarda mahsur kaldığı kaydedildi.

Twitter üzerinden de bazı videolar paylaşıldı.