Film Çekimleri Esnasında Az Kala Hayatlarını Kaybedeceklerdi

Film sahneleri zannedildiği kadar kolay çekilmiyor. Bazen oyuncular ölümle burun buruna dahi kalabiliyor.

Özel efektler artık oyuncuların canlarını tehlikeye atmalarına izin vermiyor fakat geçmişte yaşanılan bir kaç hadise var. Bunları bir araya getirdik.

1
Oyuncu: Sylvester Stallone
Film: The Expendables

Sylvester Stallone – Cehennem Melekleri

Aksiyon filmlerinin tanınan ismi Sylvester Stallone, çektiği filmler arasından en zorlandıklarından biri The Expendables filmlerinin çekimleriydi. Bu filmi çekerken iki ameliyat geçirmiş ve iki omurga kemiğini kırmıştı.

2
Oyuncu: Viggo Mortensen Film: Yüzüklerin Efendisi: İki Kule

Viggo Mortensen – Yüzüklerin Efendisi: İki Kule

Yüzüklerin Efendisi: İki Kule filminde aksilik üzerine aksilik yaşayan Viggo Mortense, film çekimleri esnasında ayak parmaklarını kırmış, savaş sahnesinde bir dişi kırılmış ve suda boğulma tehlikesi yaşamış.

3
Oyuncu: Isla Fisher
Film: Sihirbazlar Çetesi

Isla Fisher – Sihirbazlar Çetesi

Sihirbazlar Çetesi filmi için çekilen ölümden kaçış sahnesi neredeyse Isla Fisher’ın ölümüne neden oluyordu. Suyun içinde tüm vücuduyla gömüldüğü bir sahnede bağlı bulunduğu zincirlerden kurtulması gerekirken zincirlere takılıp dibe kadar battı. Fisher’in bu durumu film ekibi tarafından kısa sürede anlaşıldı ve oyuncu kurtarıldı.

4
Oyuncu: George Clooney
Film: Syriana

George Clooney – Syriana

George Clooney’nin oynadığı ve 2005 yılında çekilen Syriana filminde yakışıklı oyuncu bir kaza atlatmış. Başından yaralanan oyuncunun kafa kısmında omurilik sıvısı salgılandığı ortaya çıktı. Daha sonra oyuncu hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.