Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, Milli Takım’daki görevinden ayrıldı.

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, konuyla ilgili olarak, “Fatih Terim, Türkiye Futbol Direktörlüğünü bıraktı. Karşılıklı anlaşarak görevden ayrıldı” dedi.

Fatih Terim’in istifa haberinden sonra Galatasaray hisseleri artmaya başladı.

Fatih Terim Neden İstifa Etti?

Son dönemlerde bir çok polemiğe adı karışan Fatih Terim, Türkiye Futbol Federasyon (TFF) yönetimiyle karşılıklı bir anlaşmayla görevinden istifa ettiğini duyurdu. İstifasının nedeniyle ilgili herhangi bir netlik kazanılmış değil.

Sponsorlu

Milli Takımın Yeni Direktörü Kim Olacak?

Türkiye Futbol Federasyonundan gelen bilgilere göre Terim’in istifasının ardından Beşiktaş Teknik Direktörü olan Şenol Güneş ile temasta bulunulduğu belirtiliyordu.

Ancak Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş ve BJK Başkanı Fikret Orman, İspanya kampında gazetecilerle buluştu. Güneş, A Milli Takım’dan teklif almadığını ve kariyerine 2 yıl daha Beşiktaş’ta devam edeceğini ifade etti.

Türkiye Futbol Federasyonu’ndan Açıklama Geldi!

TFF’nin Terim’in görevden ayrılmasına ilişkin yapılan açıklamada,

“Bir süredir kamuoyunda ve medyada gündem haline getirilmeye çalışılan bir takım futbol dışı konular, Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim ile Türkiye Futbol Federasyonu yönetimini yıpratma amacı taşıyan bir hal almıştır.

Bir araya gelen taraflar, sürecin bundan sonraki kısmında yolları ayırmanın her iki taraf açısından daha sağlıklı olacağına kanaat getirmiştir.

Gerek Türkiye’de gerek dünyada başarıları ile kendini kanıtlamış ve Türk futboluna büyük hizmetler vermiş olan değerli hocamıza teşekkür eder, bundan sonraki hayatında başarı ve mutluluklar dileriz” açıklamalara eklendi.