Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Millet kıraathanesi’ Diyarbakır’da açıldı. Kıraathanede ücretsiz çay ve kek ikram edilecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 24 Haziran seçimleri öncesinde açıkladığı, ‘Millet Kıraathanesi Projesi’nin bir örneği Diyarbakır’ın Yenişehir ilçesinde faaliyete girdi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediye’ne kayyum olarak atanan Cumali Atilla, kıraathaneyi ziyaret etti.

Ofis semtinde daha önce Konukevi olarak kullanılan, sonra Bilgi Evi’ne dönüştürülen binanın alt katında yeni hizmete açılan Millet Kıraathanesi ile ilgili konuşan Atilla, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları doğrultusunda Millet Kıraathanemiz, hemşehrilerimize hizmet vermeye başladı” ifadesini kullandı.

Projenin bilgili nesillerin oluşmasına katkı sunacağını öne süren Atilla, “Kitap okuma oranı artacak. Halkımız kitap okurken bilgi alışverişinde bulunabilecek. Şehrimize değer katacak bir çalışma oldu” şeklinde konuştu.

İlerleyen zamanlarda kıraathaneleri kentin farklı noktalarında açarak yaygınlaştıracaklarının altını çizen Atilla, “İçeriğinde dinlenme alanları ile kitap okuma bölümleri yer alan söz konusu mekanda ayrıca ücretsiz çeşitli ikramlar yapılıyor. Vatandaşlarla bir araya geldik. Vatandaşların sorun ve sıkıntılarını dinledik” ifadelerini kullandı-.