Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçen cumartesi akşamı, AK Parti İstanbul İl Başkanlığı’nda gerçekleştirilen “Mahalle Başkanları Toplantısı”nda yaptığı konuşmaya ait olduğu iddia edilen video sosyal medyada deprem etkisi yaptı.

Videoyu HDP Genel Merkezi de resmi Twitter hesabından paylaştı.

HDP videonun altına “AKP Genel Başkanı Erdoğan açıkça suça teşvik ediyor. HDP’yi baraj altında bırakmak için hile ve baskıyla oylarımızı çalmayı planlıyor. Çünkü HDP Meclis’te olmazsa 400’den fazla vekil kazanacağını biliyor. İşte bunu engellemek için 24 Haziran’da bir oy HDP’ye bir oy Demirtaş’a” notunu düştü

Sponsorlu

‘HDP ÜZERİNDE ÇOK FARKLI ÇALIŞMA YAPMAMIZ LAZIM’

Sosyal medyada hızla yayılan videoda “Mahalle Başkanları Toplantısı” yazılı bir afiş önünde konuşan Erdoğan’ın şunları dediği duyuluyor:

“Arkadaşlar, HDP üzerinden parti teşkilatımızın çok farklı çalışma yapması lazım. Bunu dışarıda konuşmam. Burada sizlerle konuşuyorum, niye sizlerle konuşuyorum? Çünkü, onların baraj altı kalması demek, bizim durumumuzun çok daha iyi bir noktaya gelmesi demektir. Dolayısıyla da, her ilçede arkadaşlarım özellikle onlar üzerinde çok farklı çalışması lazım. Çünkü siz kim, kimdir bunu biliyorsunuz. Mahalle temsilcilerimiz zaten kimin kim olduğunu bilmiyorsa bu görevi bırakması lazım. Alacaksınız sandık seçmen listesini, bakacaksınız kim kimdir. Bu çalışmayı yapmanız da inanıyorum ki bize çok farklı bir netice getirebilir. Markaja almak diyoruz ya, markaja alacaksınız.”

‘SANDIK KURULUNDA HAKİMİYETİ ELDE EDERİZ’

CHP Manisa Milletvekili Tur Yıldız Biçer’in paylaştığı başka bir video ise Erdoğan, “Orada kimi alacak, müşahitlerden önce gelen kimse onun hakkıdır. O sandık kurulunun ikinci veya üçüncü üyesi olabilir. Burada bu defa neyi kazanırız, sandık kurulundaki hakimiyeti biz elde etmiş oluruz. Burada çok hassas olmamız lazım, bu işi hiç hafife almamamız gerekir. Bunları geçmişte çok yaşadık” diyor.