AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, 9 Temmuz tarihinde Beştepe’de düzenlenecek “Cumhurbaşkanlığı Göreve Başlama Töreni”ne 22 devlet başkanı katılacak.

Foto: İHA/BURSA

Düzenlenen tören için ayrıca üst düzey güvenlik önlemleri alındığı ve törenin güvenliği için 10 bin polisin görevlendirildiği belirtildi.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde Pazartesi günü gerçekleştirilecek törene, 22 ülkenin devlet, hükümet, meclis ve heyet başkanlarının yanı sıra çok sayıda yerli ve yabancı konuk katılacak.

Sponsorlu

ÜST DÜZEY GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ALINDI

İstanbul’da görev yapan Türk polisleri
[Fotoğraf via Independent]
Ankara Emniyet Müdürlüğü tarafından tören dolayısıyla başkent genelinde alınan güvenlik tedbirleri en üst seviyeye çıkarılırken, yabancı konukların güvenliği için de üst düzey özel önlemler alındı.

10 BİN POLİS GÖREV YAPACAK

Bu doğrultuda Özel Harekat, Terör, İstihbarat, Güvenlik, Asayiş, KOM, Çevik Kuvvet, Bomba İmha, Trafik şubeleri ve ilçe emniyet müdürlüklerinden toplam 10 bin polis görev yapacak.

Törene katılacak yabancı konukların korunması için Karşı Atak Timleri (CAT) görevlendirilirken, hassas noktalara keskin nişancılar yerleştirilecek ve polis helikopterleriyle havadan güvenlik desteği sağlanacak. Kontrol noktalarında aramalar özel eğitimli köpeklerle gerçekleştirilecek.

28 ÜLKEDEN BAŞBAKAN VE PARLAMENTO BAŞKANI

Türk Polis Üniforması
[Fotoğraf via Spaces]
Erdoğan’ın, Beştepe’de düzenlenecek “Cumhurbaşkanlığı Göreve Başlama Töreni”ne 28 ülkeden başbakan ve parlamento başkanı katılacak.