Kazaya ilişkin gelen yayın yasağı kararından sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da bir taziye mesajı paylaştı. Erdoğan, Kapıkule-İstanbul seferini yapan yolcu treninin bazı vagonlarının raydan çıkması neticesinde yaşanan kaza hakkında açıklama yaptı.

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından aktarılan bilgiye göre Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çorlu’da meydana gelen tren kazası haberinin ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’ı telefonla aradı.

Kaza hakkında bilgi alan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın elim hadisede yaşamını yitirenlere Allah’tan rahmet, yaralananlara da acil şifalar dilediği kaydedildi.

Erdoğan’ın tren kazasıyla ilgili devletin tüm imkanları seferber ettiğini söylediği mesajı şöyle:

“Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde bu akşam meydana gelen tren kazası, milletçe hepimizi derinden üzmüştür. Kazanın hemen ardından, devletimiz ilgili tüm birimlerini ve tüm imkanlarını seferber etmiştir. Yolcu trenindeki bazı vagonların raydan çıkması neticesinde meydana gelen kaza, her boyutuyla soruşturulmaktadır. Elim kazada hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı, yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum.”