Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, katıldığı bir canlı yayında, Muharrem İnce’nin Diyarbakır’da mitingine ilişkin, “Sen kalkıp Selo, Selo, Selo, onların bağırması çağırması altında miting yapıyorsun” değerlendirmesini yaptı.

Erdoğan, kendi mitingine 35 bin kişinin, İnce’nin mitingine ise 10 bin kişinin katıldığını öne sürerek, “Mitinge katılanlar CHP’li, HDP’li miydi? Benim aldığım bilgiler, tamamına yakını HDP’liydi” cümlesini kurdu.

Özel bir TV canlı yayınına katılan Erdoğan kendisine sorulan soruları yanıtladı.

Erdoğan, anketlerle ilgili ise rakam vermekten kaçınarak, oy oranları ile ilgili sorulan soruya, “Benim bir prensibim var, bir defa en büyük kamuoyu araştırması sandığın konulduğu gündür ve milletin orada vereceği karardır.” değerlendirmesini yaptı.

Erdoğan, 15 Temmuz gecesinden sonra 5 gün sonra ilan edilen Olağanüstü Hal’e ilişkin olarak “24 Haziran’dan sonra biz OHAL’e şöyle bir neşter vurabiliriz ama herhangi bir sıkıntı olduğu anda da OHAL tekrar getirilebilir” ifadelerini kullandı.

Erdoğan, Kıraathhane veya Millet Bahçesi olarak anılan projeye ilişkin olarak ise “Mimar arkadaşlarımız çalışıyorlar ve öyle zannediyorum bu hafta içinde veya bayrama kadar projeler bitecek.” dedi.