Erdoğan’dan İlk Referandum Yorumu: Gece Gündüz Çalışarak Geleceğe Yürüyeceğiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Pendik'te Tavşandere Metro İstasyonu için düzenlenen törene katıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Anayasa değişikliği teklifinin mecliste onaylanıp yasalaşması ardından referanduma ilişkin açıklamalarda bulundu.

Erdoğan, Pendik’te Tavşandere Metro İstasyonu için düzenlenen toplu açılık törenine katılarak referanduma ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Açılış konuşması sırasında, “Sizlerden şimdiden bir ricada bulunuyorum; bu referandumla ilgili kampanyada inanıyorum ki sizler gece gündüz demeden çalışmak suretiyle geleceğe yürüyeceksiniz.” ifadelerini kullanarak referandum sürecinde halktan ‘destek’ istedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşması şöyle:

“Hamdolsun ne yaptınız ki diyenlere dün akşam sabah namazına doğru parlamento güzel bir cevap verdi, ama gerçek cevabı inşallah beşer planında egemenlik milletindir. Şimdi milletim inşallah gerçek kararı verecek. Nihai kararı verecek ve bu nihai kararla beraber Türkiye yeni bir sıçrama noktasına ulaşacaktır. Milletimiz için hayırlı olsun. Ülkemiz için hayırlı olsun.

Sponsorlu

Tüm bu yatırımlar bittiğinde İstanbul’un ulaşımı büyük ölçüde raylı sistem üzerinden gerçekleşecektir. Raylı sistemle boğaz geçişi konusunda Marmaray’ın ardından Yavuz Sultan Selim Köprüsü üzerindeki hattı da devreye almak suretiyle iki alternatifli bir imkanı oluşturmuş oluyoruz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan

“Gece Gündüz Çalışacağız”

Sizlerden şimdiden bir ricada bulunuyorum; bu referandumla ilgili kampanyada inanıyorum ki sizler gece gündüz demeden çalışmak suretiyle geleceğe yürüyeceksiniz. Çünkü bizim Rabiamız var. Çünkü biz tek milletiz, tek bayrağız, tek vatanız, tek devletiz. Öyleyse durmak yok, yola devam.

Onlar geleceğimizi karartmak isteyecek, biz yaptığımız her yatırımla, attığımız her adımla istikbalimizi aydınlatacağız. Onlar terör örgütlerinin silahları ve bombalarıyla yakacak, yıkacak biz ise inşa edeceğiz, ihya edeceğiz. Onlar ellerindeki finans imkanlarını spekülasyon araçlarını kullanarak bizi dibe çekmeye çalışacak, biz hayata geçirdiğimiz projelerle zirveyi zorlayacağız. Onlar öldürmenin yollarını arayacak, biz yaşatmanın çaresine bakacağız. Çünkü biz hep birlikte Türkiyeyiz.”

Kaynak: http://www.ntv.com.tr/turkiye/cumhurbaskani-erdogan-parlamento-guzel-bir-cevap-verdi%2ct59_cpaaYkatsivVk7xA9g