Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2019 seçimi öncesi belediye başkanlarını ‘lüksten kaçının’ diye uyardı.

AKP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya, Mart 2019’da gerçekleşecek yerel seçimlerle ilgili temayül yoklamalarına eylül ayında başlayacaklarını aktardı.

AKP, 24 Haziran’da yapılması planlanan cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği genel seçimi için çalışmalarına hız verirken bir taraftan da yerel seçimlerin hazırlıklarına devam ediyor.

Sponsorlu

Kaya, partisinin Mart 2019’da yapılacak yerel seçimlerine yönelik çalışmalarını anlattı.

AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı olarak yerel seçimlere yönelik geçen yıl kasım ayında çalışmalara başladıklarını anımsatan Kaya, bu yıl başından itibaren 884 belediye başkanıyla bölge toplantıları yaptıklarına değindi.

Belediye başkanlarına sahaları toparlamaları ve halkla iç içe olmaları yönünde öneriler verildiğini belirten Kaya, halkla ilişkiler noktasında gerekli uyarıları yaptıklarını ifade etti.

Kaya, belediye başkanları ile toplantılarda son rötuşları yapmalarını istediklerini ifade ederek, 60 ilde 9 bine yakın meclis üyesini toplantıya aldıklarını dile getirdi.

Recep Tayyip Erdoğan

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın geçen hafta bir toplantıda belediye başkanlarına yönelik “lüksten kaçının” uyarısı yaptığını hatırlatan Erol Kaya, şunları belirtti:

“AK Parti’de siyaset yapanların, bu toplumun değerleriyle çatışan hiçbir şeye izin vermemeleri gerekiyor. Özellikle israf, şatafat ve lüks gibi.

Toplumdan kopuk bir yaşam gibi. Dolayısıyla bunların hepsinden kaçınmaları genel talimatlardır.

Artık 2019’a gidiyoruz, son ikazlar. Cumhurbaşkanımız bu uyarıyı yaptı.

Artık bunları hala düzeltmeyen arkadaşlarımız varsa, onlarla ilgili de biz gerekli düzeltmeleri yapacağız demektir.”