Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın dün Denizli’de katıldığı mitingde ilginç anlar yaşandı.

Denizli’ye yapılan yatırımlarla ilgili konuşan Erdoğan’ın konuşmasının bir bölümünde ‘Ödemiş seninle gurur duyuyor’ sloganları yükseldi.

16 yıldır iktidarda bulunan AKP’nin en önemli isimlerinden Erdoğan’ın konuşmalarını bölen bu sloganlar ise sosyal medyada yine çok konuşuldu.

Erdoğan’ın mitingine başka bölgeden katılımcı getirildiği yönündeki iddiaların sıkça konuşulduğu sosyal medyada günün en çok tartışılan konusu bu oldu.

Son 16 yılda Denizli’ye 22,5 milyar lira tutarında yatırım yaptıklarını belirten Erdoğan, Aydın-Denizli arasındaki 125 kilometrelik bölünmüş yolu hizmete açtıklarını söyledi.

Erdoğan ayrıca, “Denizli’ye bir stat yapıyoruz. Karşılığında da Denizlispor’u Süper Lig’de görmek istiyoruz. Eski stadyumu da millet bahçesi yapacağız. Al çocuğunu git, yat, yuvarlan. İngilizin Hyde Park’ı varsa bizim de millet bahçemiz var. TOKİ vasıtasıyla 11 bin 405 konutu hayata geçirdik, bundan haberin var mı Bay Muharrem. Denizli’ye biz geldik 16 yılda 358 kilometre bölünmüş yol yaptık.” dedi.

Ödemiş sloganlarına Erdoğan tepki gösterdi

Konuşmasını yaparken yarıda bırakmak zorunda kalan Erdoğan, kalabalığa ‘Bak bu işler çalışma işi. Şimdi biz İzmir’de değiliz. Nerdeyiz? Sorusunu yöneltti. Kalabalık uzun süre ‘Ödemiş seninle gurur duyuyor’ sloganı attı. Erdoğan kalabalığa gülerek ‘Ya arkadaşlar Denizli’de de mi Ödemiş var? Bunu ben şimdi sayın başbakana söylerim o size gereğini halleder inşallah’ diye konuşmasına devam etti.

İşte yaşanan o ilginç anlar:

Erdoğan’ın bu sözleriyle birlikte Ödemiş sloganları atan kişilerin başka şehirden getirildiği akıllara geldi.

Sosyal medya gün boyunca bunu tartıştı:

“Recep Tayyip Denizli’de konuşuyor. Mitingte “Ödemiş seninle gurur duyuyor.” tezahüratlari var. Benim bildim Ödemiş İzmir’in ilçesidir, Denizli’de İzmir seçmeninin ne işi olur ki?” Via @DarbukatorBarym

“erdoğan: (denizLi mitingi) arkadaşLar şimdi neredeyiz?
öndeki kaLabaLık: ödemiş seninLe gurur duyuyor.
erdoğan: arkadaşLar ödemiş’te değiLiz, denizLi’deyiz.” Via @kutLuesendemir