Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gaziantep’te düzenlenen ‘Birlik ve Kardeşlik’ mitingine katıldı. Cumhurbaşkanı burada yaptığı konuşmada, “ÖSO’ya her türlü desteği verdik, onlarda operasyon yaptı” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Cerablus’un sahipleri şimdi kentlerine yerleşmeye başladı. Artık herkes yerini bilecek. Özgür Suriye Ordusu’na her türlü desteği verdik ve onlar da gerekli operasyonu yaptı” dedi.

IŞİD’e yönelik operasyonların devam edeceği sinyalini veren Erdoğan, PYD’nin askeri kolu YPG’nin de bölgeden çekilmesine yönelik çalışmaların yapılacağını ifade etti.

Fırat Kalkanı operasyonunun başarılı bir biçimde devam ettiğini söyleyen Erdoğan,  Cerablus’un tamamen boşaltıldığını vurgulayarak, “Terör örgütlerini kullanarak, bu ülkeyi, bu milleti dize getirebileceklerini sananlar; yarın kendi ellerinde patlayacak bir bombanın pimini çektiklerini bilmelidirler. İşte Cerablus, ne oldular? Karkamış’ı rahatsız ettiler. Sürekli Karkamış’a havan toplarıyla saldırdılar. Bir sabır, iki sabır, üç sabır, dört, beş, on. Sabır, sabır, sabır. Artık yetti, dedik. Gereği yapılacak, dedik. Şimdi Cerablus boşaltıldı. Cerablus’un sahipleri şimdi Cerablus’a yerleşmeye başladı. Gaziantep’te de Cerabluslu kardeşlerimden Cerablus’a dönmek isteyenlere her türlü yardımı vereceğiz. Artık herkes yerini bilecek. Özgür Suriye Ordusu’na her türlü desteği verdik ve onlar da gerekli operasyonu yaptı” ifadelerini kullandı.

https://www.youtube.com/watch?v=5wPDQGoFbjM