Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sakarya’da düzenlenen mitingde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sakarya mitinginde, kente millet bahçesi yapacaklarını açıkladı.

Erdoğan, “Eski stadın yerini millet bahçesi yapıyoruz. Alacaksınız çoluğunuzu çocuğunuzu yanınıza, hep beraber gidin orada çimlerin üzerinde yuvarlanın” cümlelerini kurdu.

CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı İnce’ye tepki gösteren Erdoğan, “Metin Temel paşamızın apoletlerini sökecekmiş. Sen o ziyaret ettiğin Demirtaş’a mı takacaksın o apoletleri?” şeklinde konuştu.

İktidarlar dönem milli gelirin arttığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye’yi her yıl 5.7 büyüyen bir ülke haline getirdik. Ey Bay Kemal, ey Muharrem siz bu işten anlamazsanız. Siz çırak bile olmadınız” ifadelerini kullandı.

CHP’nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’nin Korgeneral İsmail Metin Temel için “Apoletlerini sökeceğim” açıklamasına tepki gösteren Erdoğan, şunları belirtti.

“Metin Temel paşamız için ettiği lafları duydunuz mu? Apoletlerini sökecekmiş. Sen kimsin ya, sen nesin ya? Sana o apoletleri söktürmezler. Sen o ziyaret ettiğin Demirtaş’a mı takacaksın o apoletleri? Teröristten cumhurbaşkanı adayı olmaz. Benim Kürt kardeşlerim bu oyunu bozacak. 53 Kürt kardeşimin ölümüne neden oldu. Onu ziyaret edenler de özgürlük için bunu yapmıyor. Oy devşirmek için bunu yapıyor.”