İlk önce Yeni Zelanda ve Avustralya’da kullanıcılara sunulan Pokemon Go, geçtiğimiz günlerde ABD’de de uygulama mağazalarındaki yerini aldı.

Hem iOS hem de Android platformları için kullanılabilir olan efsane çizgi film oyunu Pokemon Go, tüm dünyada çıktığı ilk andan itibaren yoğun ilgi toplamayı başardı ve bu ilgi borsada yüzde 9 değer artışına neden oldu.

Pokemon Go Android
Pokemon Go Android

Pokemon Go, bir eğitmeni oynadığınız bir oyun. Ayrıca oyun, akıllı telefonunuzun kamera ve GPS verilerini kullanarak, gerçek hayatla da bağlantılı hale geçiyor. Bu oyunun diğer oyunlardan biraz farkı var. Şöyle ki; çevrenizde gezdikçe yeni Pokemonlar keşfediyorsunuz. bu yüzden yerinizde oturarak bu oyunu oynamanız pekte eğlenceli olmayabilir.

Sponsorlu

Oyun içi satın alımlar sayesinde gelir kazanan Pokemon Go çıktığı ilk günde bile sunucuları kilitleme seviyesine gelerek çok yoğun bir kullanıcı ilgisiyle karşılaştı.

Oyunu şimdilik Türkiye uygulama mağazalarından indirmeniz mümkün değil. Fakat bir çok kullanıcı, oyunun APK sürümleri aracılığıyla Pokemon Go heyecanını yaşamaya başladı.