MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bedelli askerlik düzenlemesini desteklediklerini belirterek bir noktada eleştiri de getirdi.

28 günlük eğitim süresini ele alan Bahçeli, “Ancak 28 günlük teorik eğitim de nedir? Bedelliden istifade edecek kardeşlerimiz 28 günde deyim yerindeyse ‘yaylalar yaylalar’ türküsünü bile öğrenemeyeceklerdir. Bedelli olacaksa, 28 güne ne gerek vardır?” şeklinde eleştiri yaptı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Twitter hesabından değerlendirmelerde bulundu.

“Kıbrıs Barış Harekatı”nın yıl dönümü olduğunu anımsatan Bahçeli, “Milli karakter milli kadere yön çizer, milli tarih milli istikbale yol verir. İstiklal onuru bu yönden, bu yoldan yükselir. Eğer bu onurdan mahrum düşersek ne tutunacak bir dalımız, ne de sığınacak bir limanımız kalır. Kıbrıs, Akdeniz’deki milli mukavemetimiz, şehit emanetimizdir” dedi.

‘BEDELLİ TARTIŞMASINDA KAHRAMANLARIMIZIN RUHLARI İNCİTİLMESİN’

Bedelli askerlikle ilgili tartışmalara da değinen Devlet Bahçeli, bedelli askerlik düzenlemesini desteklediğini söyledi.

Bahçeli, şunları söyledi:

“Ancak 28 günlük teorik eğitim de nedir? Bedelliden istifade edecek kardeşlerimiz 28 günde deyim yerindeyse ‘yaylalar yaylalar’ türküsünü bile öğrenemeyeceklerdir. Bedelli olacaksa, 28 güne ne gerek vardır? Bu kadar zahmete lüzum olacak mıdır? Bedelli askerlik tartışmalarını uzatarak canıyla bedel ödeyen kahramanlarımızın ruhlarını ve fedakârlık numunesi evlatlarımızın duygularını incitmemek asıldır, esastır, şarttır, elzemdir, temennimdir.”