Eski Fenerbahçe’li oyunce ve futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen’in Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Tayyip Erdoğan için kullandığı “parkasız Deniz Gezmiş” ifadesi sonrası gündeme gelen tartışmalara yanıt vermeme kararı aldıklarını belirten Deniz Gezmiş’in abisi Bora Gezmiş, “Cevap vermeye bile değmez” cümlesini kurdu.

Bora Gezmiş, “Onların söylemleriyle ne Deniz yücelir, ne de Deniz’in değeri kaybolur. Deniz’i değerlendirecek olan halkımızdır. Buyursunlar 6 Mayıs’ta gelsinler mezarlığa, görsünler” şeklinde konuştu.

T24’ten Hülya Karabağlı’nın haberine göre Deniz Gezmiş’in ağabeyi Bora Gezmiş, aile olarak bir karar aldıklarını vurgu yaparak, “Cevap vermeye bile değmez, öyle bir karar aldık kardeşimle. Hangisine cevap verelim, söyler misiniz lütfen” şeklinde konuştu.

Sponsorlu

Gezmiş, “Deniz’i değerlendirecek olan halkımızdır, Türk milletidir. O da değerlendirmeyi gayet de güzel yapmıştır. Buyursunlar 6 Mayıs’ta gelsinler mezarlığa görsünler. Onların söylemeleriyle ne Deniz yücelir ne de Deniz’in değeri kaybolur. Biz onları hiç muhatap bile almıyoruz” dedi.

Dilmen’in ‘parkasız Deniz Gezmiş’ benzetmesi bütün partilerden farklı farklı tepkiler almıştı.