HDP’nin cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş, Hürriyet yazarı Ahmet Hakan’ın kendisine yönelik açıklamasına Twitter’dan karşılık verdi.

Ahmet Hakan, Demirtaş’ın Twitter’dan paylaştığı esprili mesajları eleştirmişti.

Esprili mesajlarını eleştiren Hakan’a cevap veren Demirtaş, şu tweeti attı:

“Haklısın. Tam 20 ay önce bir gece yarısı evimden adeta kaçırıldım ve suçsuz yere bir hücreye atıldım. Üstelik de Cumhurbaşkanı adayıyım. Dediğin gibi durum hiç komik değil. Zaten ben de “gülün” diye atmıyorum tweetleri, “görün” diye atıyorum”

Hakan Hürriyet’te yayınlanan yazısının “Adayların masalarına koymaları için kısa notlar” başlık bölümünde HDP’li Demirtaş’a yönelik, “Tamam, esprilisiniz, anladık. Ama espriye de bu kadar abanılmaz ki! Esprinin de taşıyacağı bir yük vardır yani” ifadelerini kullanmıştı.

Öte yandan, HDP’nin Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş’ın avukatları aracılığıyla bugün Twitter’da şu ifadeler paylaşıldı:

“Herkese günaydınlar. Pazar demeyip, hız kesmeden çalışmalara devam edelim. Diğer adaylar ve partiler için çalışan yurttaşlarla karşılaştığımızda onlara selam verelim, merhaba diyelim. Çabamız kardeşçe bir toplum için.”

“Ee gençler, bugün ne yaptınız? Gününüz nasıl geçti? Çalışmalarınızdan fotoğrafları gönderin de bi bakayım. Bu arada, fotomontaj yapmaya kalkmayın, hemen anlarım :)”