Kurduğu sanal Çiftlik Bank platformuyla onbinlerce kişiyi dolandıran firari Mehmet Aydın’a ait yeni görüntüler ortaya çıktı.

DHA, Aydın’ın Dubai’de bir kadınla lüks bir mekanda görüntülendiğini, Aydın’ın 90 bin lira (30 bin dirhem hesap, 20 bin dirhem bahşiş) hesap ödediğini aktardı.

Sponsorlu

25 yaşındaki Mehmet Aydın, yaklaşık 80 bin kişiden topladığı 500 milyon TL’nin üzerinde parayla yurtdışına kaçmıştı.

Uruguay’a kaçtığı ileri sürülen Aydın hakkında kırmızı bülten çıkarılmıştı.

DHA, ortaya çıkan bir diğer görüntüde şirketin paraları kaçırdığı ilk yer olarak düşünülen Kıbrıs’ta büyük bir kumarhanede Mehmet Aydın’ın poker oynadığını duyurdu.

Via Haber Hatırlatıyor: Ne Olmuştu?

Çiftlik Bank adlı oyun, Mehmet Aydın tarafından Ağustos 2016’da kurulmuştu.

Türkiye’de son saadet zinciri mağduriyeti Çiftlik Bank ile yaşanmıştı.

Kurucusu Mehmet Aydın’ın Türkiye’den kaçtığı öne sürülen Çiftlik Bank ile ilgili olarak şimdiye kadar 3 kişi tutuklanmıştı.

Mehmet Aydın

Çiftlik Bank’a ait Tekirdağ’daki çiftlikte arama gerçekleşirken İnegöl’deki tesiste yer alan mal varlıklarına el konulmuştu.

Çiftlik Bank nedir?

Sosyal medya oyunu olan FarmVille’den esinlenen Çiftlik Bank’ta, oyuncular farklı altın değerlerine sahip çeşitli çiftlik hayvanları satın alabiliyordu.

Ömürleri 365 gün olan hayvanlar için yem ve depo masrafı da yapmanız gerekiyordu.

Bu masrafları karşılamak için ve yetiştirdiğiniz hayvanlar karşılığında para kazanmak için dijital ödeme sistemlerini kullanabiliyordunuz.

Oyunda satın alınan hayvanların ve yapılan üretimin ise Türkiye’nin farklı yerlerinde açılan çiftlikler, et ve süt üretimi yapan tesislerde hayata geçirileceği vaat ediliyordu.

Aynı zamanda bu tesislerden elde edildiği iddia edilen ürünler açılan bayilerde satışa çıkarıldı.

Satın alınan hayvanlardan bir yıl içinde edilecek kar ise en az yüzde 100 olarak açıklanmıştı.