CHP’nin 24 Temmuz Pazar günü İstanbul’da düzenleyeceği “Cumhuriyet ve Demokrasi” mitingine AK Parti’den üst düzey katılım yapılacak.

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, CHP’nin Taksim’de düzenleyeceği darbeye karşı “Cumhuriyet ve Demokrasi” mitingine katılmak için ve partisinde gerekli hazırlıkları yapmak için dün İstanbul’a gitti. AK Partide durum değerlendirmesi yapıldı ve CHP’nin düzenlediği mitinge üst düzey katılmaya kararı alındı.

Foto: ZIYA KOSEOGLU/CHP GENEL MERKEZI
Foto: ZIYA KOSEOGLU/CHP GENEL MERKEZI

AK Partiyi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Müezzinoğlu ve Grup Başkanvekili Mehmet Muş, üst düzeyde temsil edecek. Bakanlardan ise bir katılımın olmayacağı ifade edildi. AK Parti’liler, tarihte ilk kez gerçekleşecek bu miting buluşmasının, ülkenin karşı karşıya kaldığı darbe girişimi sonrasında demokrasiye sahip çıkmak için siyasette işbirliği ve uzlaşma tablosunun sergilenmesi bakımından önemli olduğunu belirtti. AK Parti’li yönetici kendisine sorulan “HDP ve MHP’de çağırsa gider misiniz?” sorusuna; “CHP çağrı yaptı, biz de olumlu yanıt verdik. Onlar da çağrı yaparsa onlara da katılabiliriz” yanıtını verdi.

Sponsorlu