TBMM Eski Başkanı ve Eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, özel TV kanalına konuk oldu.

Abdullah Gül

Bülent Arınç, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile ilgili olarak “Reva görülen terbiyesizlikleri affedemem”, “Keşke zamanında sesini yükseltseydi, baştan itibaren çok daha iyi olabilirdi” dedi.

Bülent Arınç, “Şu an emekliyim. Kapım çalınıyor. Ofisime bugün itibariyle söyleyeyim dostlarımız geliyor. 45-50 yıldır milletin önündeyiz. Bazı dertlerini anlatıyorlar. ‘Sensiz bu siyaset olmaz’ diyorlar. Bunu söylemeyin diyorum. Aktif siyasette yokuz. Partimizi seviyoruz. Partiyi kendi ellerimizle büyüttük. Aktif siyaset beklentisi içerisinde değilim. Özlemiyorum. Siyaset bir hedef işi. Beklediğimiz, hedefe koyduğumuz her şeye kavuştuk.” diye konuştu.

Sponsorlu

‘BEN BU TABLOYA HAYRANIM’

Arınç AK Parti’nin kuruluşuna ilişkin, “Ben bu tabloya hayranım (AK Parti kurucuları). Bu belki partinin daha sonra yaptığı toplantı. Bu fotoğraf millet tarafından benimsendi. Bu ve benzeri fotoğraflarda ‘Bir cesaret gördük, dürüstlük gördük, biz size bunun için oy verdik’. O fotoğraftaki her şey bir eksikliği tamamlıyordu. Bizim çizgimiz en az fire veren çizgidir. Bu tabloda birbirine fedakarlık yapanlar var. ” ifadesini kullandı.

‘BU BİR İHANET DEĞİLDİR’

Bülent Arınç, “Abdullah Bey’e reva görülen terbiyesizlikleri affedemem. Gül’ün adaylığı konusu hataydı, önüne geçtim. Muhalif olmak demek hain olmak demek değildir. Tam bir barışma ve kucaklaşma dönemindeyiz. Bu büyük bir hata olurdu. Bunu baştan reddetmesi lazımdı. ‘Bana neticeyi bildirin’ demesi bir ihanet değildir. Bu hatadır, ama affedilir bir hataydı. Ben de çok hakaret gördüm, ama ben dik durdum, cevabını verdim. O cevap vermedi. O hep affetti. Keşke zamanında sesini yükseltseydi baştan itibaren çok daha iyi olabilirdi. Siyasetçi yanlış yapabilir.” şeklinde konuştu.

‘BİZE HAKARET EDENLER FETÖ İLE ÇOK DAHA İÇLİ DIŞLIYDI’

“17-25’ten başlayarak benim çok dik durmadığım söyleniyor. ” ifadesini kullanan Arınç, “17-25 ve sonrası 18 bin haber olmuş benim konuşmalarımla ilgili. O zaman FETÖ demedik, paralel yapılanma diyorduk. O tarihte susan insanlar var. Ben 18 bin haber yapmışım. Ben konuşma üslubu olarak belli bir çizgiyi geçmem. 15 Temmuz’dan sonra herkes hakaret kuyruğuna girdi. Benden de hakaret etmeni istediler. Ben hayatım boyunca kimseye hakaret etmedim. Bize hakaret edenler FETÖ ile çok daha içli dışlıydı. Bizim camiamızdan yeni yetmeler bize yakıştırmalar yaptı. O askerin o pilotun savunulacak bir yanı da yok.” diye konuştu.