“Biz sırtımızı başkaları gibi başka yerlere değil, köklü inanışa, birlik ruhuna dayıyoruz” cümlesini kuran Bilal Erdoğan, “Şu anda Türkiye’ye çeşitli mihraklardan yapılan taarruzların sebebi, bu ruhun yeniden dirilmesidir. Birliğimizin, dayanışmamızın oluşturacağı gücün, maalesef düşmanlarımız bizden daha çok farkındadırlar” şeklinde konuştu.

Okçular Vakfı tarafından düzenlenen ‘Anadolu’nun Fethi 1071 Malazgirt 947. Yıldönümü Anma Programı’nın basın toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan, şunları söyledi:

“Biz sırtımızı başkaları gibi başka yerlere değil, köklü inanışa, birlik ruhuna dayıyoruz. Allah’ın izniyle Çanakkale’de yaşadığımız ruh yine Malazgirt’e, Alparslan’ın ordusundaki ruha dayanmaktadır. Şu anda Türkiye’ye çeşitli mihraklardan yapılan taarruzların sebebi, Türkiye’deki bu ruhun yeniden canlanması, dirilmesidir. Allah’ın izniyle birliğimizin, kenetlenmemizin, dayanışmamızın oluşturacağı gücün, maalesef düşmanlarımız bizden daha çok farkındadırlar”

Turizm Potansiyeli Oluşturacak İlleri Açıkladı

Etkinliklerin 24-25 Ağustos’ta Ahlat’ta başlayacağını söyleyen Erdoğan, “Bu tabi ki Malazgirt, Muş, Ahlat, Bitlis ve hatta Van için çok büyük turizm potansiyeli, kültürel bir zenginlik, hareketlilik oluşturacak” şeklinde konuştu.